Související zápasy

florbalový klub

Mladší žáci a dorostenci mají za sebou vyrovnané zápasy

O víkendu 4. a 5. listopadu se představily tři mládežnické týmy blanenského Atlasu. Jako první se představila přípravka, která odehrála svůj druhý turnaj v Nebovidech. Sobotní program doplnili dorostenci, kteří své zápasy sehráli ve Šlapanicích a v neděli hrál na brněnském Sportpointu tým mladších žáků.

Dorostenci v sezóně prozatím nezískali žádný bod a byli tak odhodláni tuto situaci napravit. V úvodním utkání se představili proti týmu K1 Florbal Židenice. Velmi opatrný zápas, který nepřinesl příliš mnoho šancí se na blanenskou stranu překlopil až v poslední třetině. Na jejím začátku se ihned po úvodním buly prosadil Nechuta, když mu stačily pouhé čtyři vteřiny na skórování. Kritický moment pro blanenské přišel pět minut před koncem, kdy brněnský tým zahrával trestné střílení. Židenický Svoboda však ztroskotal na skvělém Chabičovi. V závěru pojistil výhru blanenských opět Nechuta.

Druhé utkání proti Gepardům Brno již přineslo více branek. O tu úvodní se postaral Navrátil po nahrávce Frýdka. V závěru třetiny však po nedůrazu brněnští srovnali. Do vedení blanenské poslal Nechuta, ovšem Gepardi rychle skóre otočili na svoji stranu. Po množství šancí dokázal Atlas srovnat v úvodu třetí části, když se opět prosadil Nechuta. Radost blanenského týmu však trvala pouze půlminutu, protože Veleba poslal Gepardy opět do vedení. I přes množství šancí se skóre znovu již neměnilo.

K1 Florbal Židenice – FBK Atlas Blansko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) Branky: 2x Nechuta.

FBK Atlas Blansko – FBC Gepardi Brno 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) Branky: 2x Nechuta, Navrátil.

Mladší žáci v neděli zajížděli do Brna. Na turnaji čekali blanenský tým nejdříve domácí Bulldogs Brno white, následně Sokol Ivanovice na Hané a v posledním utkání rezerva ŠSK ZŠ Očovská Hodonín. V úvodních dvou utkáních si blanenský Atlas připsal dvě vybojované výhry o jedinou branku. I třetí utkání bylo vyrovnané, ovšem soupeř prokázal malinko větší kvalitu a vůli zvítězit a odnesl si tři body.

FBK Atlas Blansko – Bulldogs Brno White 3:2

FBK Atlas Blansko – Sokol Ivanovice na Hané 4:3

FBK Atlas Blansko –ŠSK ZŠ Očovská Hodonín B 5:9

V sobotu se v Nebovidech představila také přípravka, která ve čtyřech zápasech hrála hned třikrát proti Troopers. Postupně vyzvala White, Black a Green, ještě před těmito zápasy se utkala s FBŠ Hattrick Brno Black. Pro většinu z hráčů to byl teprve druhý turnaj a jsme moc rádi, že je vidět veliký zápas do hry. Chceme tímto poděkovat všem hráčům i rodičům za skvělé florbalové dopoledne.

V příštích zápasech se přípravka představí 25. listopadu v Brně na ZŠ Čejkovická, mladší žáci vyzvou v neděli 19. listopadu své soupeře na domácím hřišti a dorost o den dříve vyzve taky v Blansku na Údolní ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a Aligators U17.