Související zápasy

Muži B odvezli z Jedovnic pouze jednu výhru

V neděli 23. října zajížděli muži B do Jedovnic k zápasům Jihomoravského přeboru. Proti blanenské rezervě se postavili rezervy týmů K1 Florbal Židenice a Shooters Beta. Blanenští měli na co navazovat, v minulém kole dokázali porazit Florec Brno 6:0 a VSK MZLU vysoko 13:5. Úkol zněl tedy jasně – odvést si z Jedovnic šest bodů.

Začátek úvodního zápasu nevyšel, hned z první střely blanenští inkasovali. Po nevydařeném úvodu se však dostali do pohody a začali Židenice přehrávat. O vyrovnání se postaral Kroutil. Zanedlouho měli blanenští přesilovku, kterou bohužel i přes dobré šance nevyužili. Ve druhé třetině překlopil vedení na stranu Atlasu Tesař po nahrávce Kroutila. Zápas měl Atlas pod kontrolou, hráči Židenic hrozili prakticky pouze z brejků a závarů před bránou Žabky. Patnáctivteřinový výpadek, minutu a půl před koncem, kdy blanenští inkasovali dvě branky, stál Atlas zápas. Židenice otočily vývoj utkání a vyhrály 3:2.

FBK Atlas BlanskoK1 Florbal Židenice B 2:3 (1:1, 1:0, 0:2). Branky: Kroutil, Tesař.

Zápase s Shooters Beta se nesl v podobném duchu jako zápas proti Židenicím. Dobré obrany a bloky hráčů na obou stranách zapříčinily, že první gól padl až ve 24. minutě utkání, bohužel do sítě Blanska. O chvíli později inkasoval Atlas druhou branku. Snížení zařídil až ve 31. minutě Moučka. Následně však hráči Shooters Beta Stars B opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Ve 35. minutě nádherně skóroval Hrazdíra, následně se prosadil, po nahrávce Janíka, střelou Blažek a o minutu později, již v přesilové hře, se situace zopakovala. Blažek převrátil skóre na stranu Blanska. Zápas uzavřel freestylovým zakončením Kroutil po dlouhém pasu Pivody.

Shooters Beta Stars B – FBK Atlas Blansko 3:5 (0:0, 2:0, 1:5). Branky: 2x Blažek, Hrazdíra, Kroutil, Moučka.

Příští turnaj odehraje blanenský B tým 3. prosince v Morkovicích. Soupeři budou FBC Sokol Adamov a TJ Sokol Brno – Husovice.