FBK Atlas BlanskoOrlice
8:5(2:1,2:3,4:1)
so 5. 11. 2022 19:00 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 9. kolo

Muži jsou stále bez porážky, v těžkém utkání přetlačili Letohrad

V sobotu 5. listopadu se od 19 hodin hrálo již 9. kolo Divize D. Do sportovní haly v Údolní ulici přijel soupeř z Letohradu. Spíše defenzivně založený tým hostů přijel do Blanska s odhodláním získat body.

Zápas začal náporem domácích, který vyústil v úvodní branku z hole Lukáše Kučery. Hosté se však nezalekli a poměrně brzy se jim podařilo zápas srovnat. Většinu první části Atlas dobře kombinoval, ovšem hosté poctivě bránili a veškeré střely pochytal výborný brankář. Vyrovnaný stav trval až do konce 19. minuty, kdy se po skvělém pasu Daniela Žilky prosadil střelou pod břevno Vojtěch Polách a určil tak i konečné skóre první části.

Druhá část začala aktivněji než úvodní. Blanenský tým chtěl zvýraznit své vedení, bohužel však snahu přehnal a Crla byl poslán na trestnou lavici. Následnou přesilovou hru prakticky ihned hosté využili a srovnali stav utkání. Vyrovnaný stav trval až do 34. minuty, kdy hostující hráči dobře vyřešili brejkovou situaci, a i se štěstím prostřelili domácího Tenoru. Blanenský tým vedení hostů nakoplo a zlepšil svoji hru, po klasické akci první formace přidal svůj druhý gól v zápase Kučera. O minutu později si vzali hosté vedení opět na svoji stranu. Ani tohle vedení jim však dlouho nevydrželo, domácí Žilka na půlce vzal míček a krásně jej poslal do spodního rohu branky hostujícího brankáře.

Atlas po druhé přestávce vlétl na svého soupeře a chtěl zlomit průběh utkání na svoji stranu. Ve 44. minutě zkompletoval domácí Kučera hattrick a Atlas šel potřetí v zápase do vedení. Aktivní Kučera vybojoval přesilovou hru, kterou využil, po jeho nahrávce, Vojtěch Fedra. Blansko tak odskočilo Letohradu na rozdíl dvou branek. V polovině třetí části nabídl blanenský tým hostům přesilovou hru, v ní se hosté prosadit nedokázali a byl to naopak domácí František Fedra, který v oslabení zvýšil stav na 7:4 a uklidnil tak domácí fanoušky. V závěru se ještě hosté dokázali prosadit, na snížení reagoval přesnou trefou domácí Crla a uzavřel skóre zápasu.

Komentář trenéra Macha: Dnešní vítězství se nerodilo vůbec snadno. Soupeř s námi stačil i přes to, že hrál jen na dvě formace. V první třetině nás neskutečně podržel gólman! Díky tomu jsme mohli zůstat v zápase a postupně hrát dál svoji hru. V poslední třetině jsme soupeři odskočili a dotáhli nelehký zápas do vítězného konce. Děkujeme rozhodčí, divákům a soupeři za férový zápas! Jedeme dál! #atlas.ultras

Příští utkání odehrají hráči Atlasu na domácím hřišti již v neděli 13. listopadu od 17 hodin. Soupeřem blanenského týmu bude Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

FBK Atlas Blansko – FBC Orel Orlice Letohrad 8:5 (2:1, 2:3, 4:1). Branky: 3x Kučera, Crla, Fedra F., Fedra V., Polách, Žilka.