JaroměřFBK Atlas Blansko
8:6(2:2,4:1,2:3)
so 20. 1. 2024 19:00 @ ASVA Jaroměř, Národní liga, 18. kolo

Muži odjíždí z Jaroměře s prázdnou

V osmnáctém kole Národní ligy západ se blanenský Atlas vydal do východočeské Jaroměře. Domácí Sokol je v tabulce sousedem blanenských, a tak se čekal vyrovnaný boj o důležité body do tabulky. Produktivitě domácích hráčů vládne Tomáš Hejzlar, v bráně se mohou spolehnout na jednoho z nejvytěžovanějších brankářů Dušana Völgyiho, který zároveň patří mezi brankáře s nejlepší procentuální úspěšností. Úvodní vzájemné utkání dokázali v prodloužení na svoji stranu překlopit blanenští hráči, konkrétně pouhou vteřinu před koncem Kučera.

Úvod utkání blanenským vyšel náramně. Ve čtvrté minutě se po nahrávce Kučery prosadil Vojtěch Fedra. Stejná spolupráce se opakovala o dvě minuty později a Atlas vedl rychle o dvě branky. Domácí však dokázali v polovině první části snížit střelou od mantinelu a následně po nedůrazu blanenských skóre srovnali.

Druhá část začala aktivně z obou stran a do vedení šli poprvé v zápase domácí. Na jejich trefu však Atlas rychle reagoval a srovnal skóre utkání. Jaroměřští se do vedení dostali znovu v šestatřicáté minutě, kdy se skrytou střelou prosadil Kroupa. O dvě minuty později se míček po nešťastném odrazu dostal za Tenorova záda znovu a v poslední minutě domácí udeřili potřetí v rozmezí pěti minut.

Hned v úvodu třetí části domácí své vedení navýšili na rozdíl čtyř branek. Blanenský tým však nic nevzdal a dokázal rychle ukrojit z náskoku Jaroměře. V polovině třetí části snížil svým třetím gólem Fedra a rázem byl náskok poloviční. Další šťastný gól domácích však jaroměřské uklidnil. V následné dlouhé pětiminutové hře bez brankáře, podpořené přesilovou hrou dokázali blanenští snížit na dvě branky, více však přes veškerou snahu nedokázali.

Komentář trenéra Tenory: Dnešní zápas se hodnotí těžce. Po dobrém vstupu do utkání, jsme přestali plnit to, co jsme chtěli a soupeř se na nás výsledkově dotáhl. Druhá třetina, a hlavně její konec nám bohužel utekl. Tam nám soupeř odskočil na rozdíl třech gólů. I když jsme hned na začátku třetí třetiny dostali rychlý gól, tak jsme dál bojovali a nechtěli jsme se smířit s porážkou. Musím pochválit tým za hru v šesti, kdy jsme zápas v jeho konci ještě mohli zdramatizovat. Jeden gól byl ale málo, a tak se mohl radovat dnes soupeř. Děkujeme rozhodčím, soupeři a skvělým divákům! Těšíme se za týden na domácí zápas, kde urveme body tentokrát my! Jedeme dál!

V dalším utkání hostí Atlas lídra tabulky Panthers Praha. Zápas začne 27. ledna od 16 hodin ve sportovní hale na Údolní ulici. Přijďte blanenské florbalisty podpořit při jejich boji o play-off!

TJ Sokol Jaroměř – FBK Atlas Blansko 8:6 (2:2, 4:1, 2:3). Branky: 3x Fedra V., Bělaška, Kučera, Svoboda.