FBK Atlas BlanskoBenešov
7:4(5:1,1:1,1:2)
pá 9. 2. 2024 20:30 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 21. kolo

Muži potvrdili roli favorita a díky výhře se kvalifikovali do play off

V předposledním kole Národní ligy do Blanska netradičně v pátek přijel středočeský Benešov. Hosté, jenž se krčí na samotném chvostu tabulky, přijeli do Blanska v okleštěné sestavě. V zúženém kádru se představil také Atlas. V prvním vzájemném souboji sahal Benešov dlouho po vítězství, blanenští však v závěrečné třetině vyrovnali a v prodloužení zvítězili.

Úvod utkání patřil blanenským. Hned v páté minutě si vyzkoušeli první přesilovou hru. V té několikrát zakončili, ovšem hostující brankář byl proti skórování. První branku tak vstřelil z trestného střílení Suchomel, ve stejné minutě přidal druhou branku Videman a blanenští pohodlně vedli. V následné přesilové hře hostů se prosadili také oni a snížili. Blanenské však snížení nakoplo a do konce první části se dokázali prosadit Vojtěch Fedra, Lukáš Kučera i Adam Zukal.

Ve druhé třetině pokračoval dominantní výkon Atlasu, který ovšem dlouho nebyl podpořen brankou. O úvodní gól druhé části se postaral ve dvaatřicáté minutě Kučera. Hosté však dostali opět možnost přesilové hry a opět ji využili, když se prosadil Vojtíšek. Následně měli možnost přesilové hry i domácí, opět si vypracovali mnoho šancí, ale skóre se již ve druhé části neměnilo.

Třetí část byla opět v režii domácích, kteří kombinovali a byli více na míčku. V další nabídnuté přesilovce hostů tentokrát skórovali domácí, konkrétně Zukal a Atlas již vedl o pět branek. Závěrečná pětiminutovka blanenským vůbec nevyšla. Již čtvrtou benešovskou přesilovku v zápase rychle využil Vojtíšek a následně na rozdíl tří branek snížil Fortelný. Závěrečný tlak si však hosté nevypracovali. Do branky se také na poslední minutku dostal junior Michal Černošek, který okusil atmosféru zápasu Národní ligy a připsal si jeden úspěšný zákrok.

Komentář trenéra Tenory: V dnešním utkání kromě výborné atmosféry nic pěkného nebylo, florbal z naší stran bojácný a neučesaný asi pod tíhou play-off. Ale jak se říká utrpěli jsem vítezství, za týden poslední zápas v Náchodě. Děkuji soupeři rozhodčím a šťastnou cestu domů. Díky výborným Atlas Ultras!

V posledním utkání základní části blanenský tým vyzve Florbal Primátor Náchod na jeho půdě. Začátek utkání je plánován na neděli 18. února od 17 hodin.

FBK Atlas Blansko – SK Florbal Benešov 7:4 (5:1, 1:1, 1:2). Branky: 2x Zukal, 2x Kučera, Fedra V., Suchomel, Videman.