FBK Atlas BlanskoSlavia Plzeň
6:10(4:3,1:4,1:3)
so 16. 3. 2024 18:00 @ SH Maloměřice, Národní liga, 3. kolo

Muži se Slavií prohráli i potřetí a úspěšná sezóna pro ně skončila

Ve třetím utkání semifinálové série Národní ligy – západ musel elitní tým Atlasu odvracet konec sezóny. Z hřiště vítěze základní části si totiž přivezl dvoubodové manko a na zaváhání již nezbýval prostor. Hosté z Plzně naopak chtěli sérii co nejrychleji ukončit a připravit se na finále, jejich cílem totiž není nic jiného, než postup o úroveň výše.

Úvodní třetího semifinále zastihl Atlas ve vynikající formě. Hned v prvním střídání se prosadil navrátilec do sestavy František Fedra, kterému nahrál jeho bratr Vojtěch. O minutu později se prosadil Videman a za necelé čtyři minuty se v přesilovce prosadil Indruch. Skvěle rozehraný zápas však v desáté minutě dostal trhliny. Dvě rychlé branky Plzně znamenaly snížení na rozdíl jediné branky. Čtvrtou branku blanenských přidal po předchozích dvou asistencích Vojtěch Fedra. Do první přestávky však hosté ještě snížili a uzavřeli gólově bohatou třetinu.

Druhá část začala náporem hostů, ti v páté a šesté minutě dokázali vstřelit tři branky a otočit tak vývoj utkání. Atlas však bleskově reagoval z hole Borka a náskok byl opět jednogólový. Ve druhé polovině druhé části se dokázali plzeňští prosadil znovu a do šatny šli s dvoubrankovým vedením. Blanenský tým měl na začátku třetí části výhodu přesilové hry, kterou po nahrávce Janíka využil opět Indruch a rázem byl stav opět téměř dorovnán. Více otevřenou obranu domácího Atlasu několikrát prověřili hostující útočníci a zaváhání Blanska trestali. Ani v závěrečné hře bez brankáře se již Atlas nedokázal prosadit, a tak pro něj sezóna končí prohrou v semifinále play off Národní ligy.

Komentář trenéra Macha: Nejprve k dnešnímu zápasu. Výborně jsme vstoupili do utkání. Rychlé vedení 3:0, do té doby bylo jen jeden tým na hřišti. Pak se soupeř chytil dvěma slepenými góly a dostal se do zápasu. Druhá třetina se nám moc nepovedla a soupeř začal hrát svoji hru. I přes úsilí ke konci zápasu jsme se nám již nepodařilo zápas zdramatizovat. Soupeř měl v celé série herně mírně navrch a měl lepší formu, která rozhodla o jeho postupu. Gratuluji mu a přeji hodně štěstí do zbytku sezóny. Dovolte mi nyní zhodnotit celou sezonu. Celkově hodnotím naše premiérové vystoupení v národní lize velmi kladně! Podařilo se nám odehrát kvalitní zápasy a až na lehký herní a bodový výpadek ze začátku roku jsme předváděli líbivý florbal. Náš cíl postoupit do play-off jsme naplnili a to, že jsme došli až do semifinále, odráží kvalitu, kterou kluci mají. Jsem na ně hrdý a věřím, že nabité zkušenosti zúročí v následující sezoně a že budeme postrach pro soupeře! Moc děkuji všem, kdo se starají o chod klubu, bez nich by to totiž našlo. Speciální poděkování patří našim úžasným fanouškům, kteří nás neuvěřitelně celou sezonu podporovali a jezdili s námi i na venkovní zápasy! Klobouk dolů! Jste skvělí! S chutí do další práce a těšíme se na novou sezonu! Díky moc! #atlas.ultras

FBK Atlas Blansko – FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 6:10 (4:3, 1:4, 1:3). Branky: 2x Indruch, Borek, Fedra F., Fedra V., Videman.

Za celou sezónu si jménem kádru blanenských mužů dovolím poděkovat všem, kteří nás podporovali po celou sezónu a především Atlas Ultras, kteří neváhali a jezdili mužstvo podporovat i na venkovní utkání, moc děkujeme!