Slavia PlzeňFBK Atlas Blansko
9:4(4:3,1:0,4:1)
so 9. 12. 2023 14:00 @ Slavia VŠ Plzeň, Národní liga, 14. kolo

Nejdelší výjezd sezóny bodovým ziskem neskončil

V sobotu 9. prosince odjel v brzkých ranních hodinách blanenský A tým na svůj nejdelší výjezd v sezóně do daleké Plzně. Domácí FBŠ Slavia se nachází na druhém místě tabulky Národní ligy západ a zcela jistě má v aktuální sezóně ty nejvyšší cíle. Dle kanadského bodování je největší hrozbou pro blanenskou obranu duo Štědrý – Huleš, jenže oba nasbírali přes 25 kanadských bodů. V úvodním vzájemném zápase se však radoval Atlas, který doma přetlačil Plzeň po vyrovnaném utkání 6:4.

Úvod blanenskému týmu vůbec nevyšel, ve druhé minutě se prosadil Fuchs a v páté Konrady a domácí vedli rychle o dvě branky. Po jejich faulu měl však Atlas možnost přesilové hry, kterou po Kučerově nabídce využil Bělaška. Stejná dvojce o minutu později srovnala stav utkání a v půlce první části se začínalo od znova. Zlepšenou hru blanenských překazil další domácí gól. Plzeň svou nátlakovou hrou znepříjemňovala blanenskou rozehrávku a po jedné z chyb se dostal domácí tým do vedení 4:2. V poslední vteřině však korigoval na rozdíl jediné branky faulovaný Kučera.

Ve druhé části se hra ustálila, blanenský tým velmi dobře bránil a domácí se nemohli dostat do střeleckých pozic. Blanenský Atlas zvládl i oslabení a během druhé části hrozil především z brejkových situací. Bohužel minutu před koncem domácí přeci jen využili jednu z chyb blanenských a těsně před přestávkou odskočili na dvoubrankový rozdíl.

Ve třetí části se blanenský tým snažil držet dobrou obranu i nadále, bohužel se začaly kupit chyby, které domácí tým trestal a během první poloviny třetí části odskočil třemi góly na pětibrankový rozdíl. Poslední slovo však měl přeci jen Atlas, když využil přesilovou hru. Tentokrát překonal domácího brankáře střelou Borek.

Komentář trenéra Tenory: Dneska dvě třetiny docela krásné utkání, pak se v hale asi objevila aura, která neměla s florbalem docela pra málo společného, docela hodně soubojů, které na oko florbalové rozhodně nebyly. Za nás potom rozhodla nekoncentrovanost v hlavě, na závěr bych rád poděkoval VŠEM klukům, kteří chtěli jet na dlouhý výlet do Plzně. Zdravím na dálku naše členy týmu ať už je to náš skvělý trenér Ondra Mach, naše marody, na závěr NAŠE NEUVĚŘITELNÉ ATLAS ULTRAS. Za týden v plné sestavě se vidíme na Královém Dvoru. Díky a užijte si zbytek dne.

Poslední soutěžní utkání roku 2023 odehraje blanenský Atlas na domácím hřišti. V sobotu 16. prosince vyzve T.B.C. Králův Dvůr. Začátek utkání je v 16:00, srdečně zveme všechny fanoušky blanenského florbalu na halu v Údolní ulici

.

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň– FBK Atlas Blansko 9:4 (4:3, 1:0, 4:1). Branky: 2x Bělaška, Borek, Kučera.