Související zápasy

O účastníkovi Národní ligy rozhodne pátý zápas

Pátek 7. dubna a sobota 8. dubna byly dny, kdy se v kuřimské sportovní hale mohlo rozhodnout o dalším týmu, který si v příští sezóně zajistí účast v Národní lize. Po dvou vyrovnaných bitvách v Hranicích se tentokrát oba týmy představili v Kuřimi.

Páteční zápas nastartoval lépe hranický tým, který již po šesti minutách vedl o dvě branky. Atlas se musel rychle oklepat z drtivého začátku hostů a zlepšit svoji hru. Po stažení na dvě formace se prosadil Jakub Fedra a snížil stav utkání. Následně měli domácí možnost náskok soupeře smazat v přesilové hře. V početní výhodě si dokázali blanenští hráči vypracovat spoustu šancí, ovšem v bráně neskončila žádná z nich a hosté tak drželi jednogólový náskok po první třetině. Druhá třetina se nesla ve znamení skvělých obran a brankářů. I přes velké množství šancí na obou stranách se skóre neměnilo a do třetí periody vstupovali hosté s jednobrankovým vedením.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe hostům, kteří hned v úvodu dokázali prostřelit Opletala. O tři minuty později se po chybě obrany dostal hostující tým již do tříbrankového vedení. Na dvě rychlé trefy Hranic však dobře reagoval Atlas snižujícím gólem, když se po nepřehledné situaci prosadil Kučera. Za další dvě minuty se prosadil Vojtěch Fedra, který dorazil zablokovanou střelu Charváta a Blansko bylo již na dostřel jediné branky. Hranický tým věděl, jak moc důležité pro ně bude neinkasovat a svoji tvrdou obranu stáhl až na úroveň brankoviště. Na konci 58. minuty však vyrovnal Vojtěch Fedra po dorážce Kučerovy střely. V závěrečném tlaku ještě mohly oba týmy zápas rozhodnout, ovšem žádný z pokusů v brance neskončil.

Po krátké pauze se oba týmy chystaly na prodloužení, blanenský tým byl úspěšnější na buly, jenže poté chyboval a hranický tým dostal možnost přečíslení tří na jednoho. Tuto převahu zkušeně zužitkoval a připsal si tak druhou výhru v sérii.

Komentář asistenta trenéra Macha: Trochu jsme doplatili na pomalejší rozjezd, kdy se nám nepodařilo chytit začátek zápasu. Po našem snížení se hra vyrovnala a postupem času jsme měli míček více pod kontrolou. Začátek třetí třetiny nám soupeř opět odskočil. Ukázali jsme však velkou sílu a zápas se nám podařilo srovnat. V prodloužení už měl soupeř více štěstí, ale zítra už takové drama nedopustíme a sérii srovnáme! Děkujeme rozhodčím, soupeřům a úžasným fanouškům! Jedeme dál! #atlas.ultras #Free.Ferko

FBK Atlas Blansko – FBC Hranice 4:5p (1:2, 0:0, 3:2; 0:1). Branky: 2x Fedra V., Fedra J., Kučera.

Druhé utkání začalo podobně jako páteční. Hranický tým šel rychle do vedení, když Opletala prostřelil z osy hřiště Mikel. Další branku však blanenští soupeři nedovolili a v první části dominovali. Nejdříve se zkušeně uvolnil Borek, který nabídnul vyloženou pozici Jakubu Fedrovi a následně blanenský Atlas využil přesilovou hru, kdy se prosadil Kučera po nahrávce Charváta. Blanenský tým zlepšeným výkonem vývoj první části otočil a do přestávky šel s jednobrankovým vedením.

Vstup do druhé části vyšel blanenským výtečně, když se prosadil Kučera. O čtyři minuty později však domácí faulovali unikajícího hráče Hranic a bylo nařízeno trestné střílení. S ním si zkušeně poradil Kolajta a snížil stav utkání. Blanenský tým však trpělivou hrou vyprodukoval velké množství šancí a brankových příležitostí. Paradoxně však branku vstřelil ranou od půlky hřiště Frýdek a uklidnil domácí hráče. Na 5:2 zvyšoval Ducar, který se krásně uvolnil u mantinelu přes dva bránící hráče a chladnokrevně zakončil pod horní tyč. V závěru třetiny dokázal ještě snížit skóre hranický Mikel, ale osm vteřin před koncem druhé části se dokázal opět prosadit Jakub Fedra, když se obtočil okolo brány a zasunul míček za záda Kosara.

Ve třetí části se hrál opatrný florbal, domácí Atlas se s vědomím pohodlného náskoku nikam netlačil, byl to však právě blanenský tým, který zvýšil skóre. Po nahození Žilky se opět prosadil Jakub Fedra a uzavřel hattrick. Stupňující se tlak hranických však nepřicházel a utkání spělo v pohodovém tempu ke konci. V 52. minutě přece jen hosté snížili, když se prosadil Kolajta. V závěru zkoušel hranický tým hru bez brankáře, v té se však prosadil Vojtěch Fedra po nahrávce Patrika Crly a uzavřel skóre utkání.

Komentář asistenta trenéra Macha: Dnešní zápas se odehrál ve výborném tempu a měl určitě parametry národní ligy! Série je srovnaná a rozhodne se v posledním zápase sezóny. Děkuji našim hráčům za nasazení a zodpovědně odehraný zápas! Obrovské poděkování zaslouží úžasní fanoušci, kteří vytvořili skvělou atmosféru, ve které je radost hrát! Děkujeme soupeřům, rozhodčím a speciální poděkování si zaslouží naši skvělí a neúnavní fanoušci, kteří nás celou sezónu podporují a těšíme se na podporu i v rozhodujícím zápase v Hranicích! Jedeme dál! #atlas.ultras #Free. Ferko

FBK Atlas Blansko – FBC Hranice 8:4 (2:1, 4:2, 2:1). Branky: 3x Fedra J., 2x Kučera, Ducar, Fedra V., Frýdek.

Rozhodující páté utkání se odehraje v sobotu 15. dubna od 17:00 v Hranicích na Moravě. Buďte u toho s námi a přijeďte vytvořit skvělou atmosféru do hranické haly!