Související zápas

florbalový klub
FBK Atlas BlanskoFbK OT
8:3(3:2,5:1,0:0)
ne 8. 1. 2023 18:00 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 16. kolo
52_20230109_155208.jpg

Obrat v první části vydláždil cestu k vítězství

V neděli 8. ledna se blanenský Atlas postavil nebezpečnému týmu FBK Orlicko-Třebovsko. Hosté se v tabulce nachází ve spodních patrech, ale i v redukované sestavě přijeli do Blanska bojovat o body. Blanenský tým však hájí divizní neporazitelnost a bude se snažit tuto sérii držet co nejdéle.

První střídání v zápase bylo pod kontrolou blanenských, elitní formace prověřila brankáře hostů dokonce několikrát. Poté však blanenské zchladil Jurco, který se dvakrát prosadil a poslal hosty do dvoubrankového vedení. Brzy se však prosadil Kučera a snížil manko domácích. Po uklidnění hry se začal Atlas dostávat do tlaku a Daniel Žilka srovnal stav utkání, když využil standardní situaci. V dalším průběhu první části blanenští měli více míček na svých hokejkách, ovšem hosté se dostávali do velice nebezpečných brejků a několikrát musel předvést výtečný zákrok SuperTenora. V závěru se po brilantní akci prosadil Borek, kterému před odkrytou bránu přihrál Vojtěch Fedra.

Vstup do druhé části vyšel domácím fantasticky. Zlepšená a zpřesněná hra celého týmu nesla ovoce a po dvou trefách Jakuba Fedra a dvou Vojtěcha Fedry vedl Atlas již o pět branek. Dostatečné vedení přineslo klid a lehkost na hokejky domácích, kteří se čím dál častěji usazovali na polovině hostů a drželi soupeře pod tlakem. Několik přesných střel měl Bělaška, Janík i Müller, bohužel žádná z nich neskončila v brance. Kousek štěstí chybělo také Kučerovi, který několikrát utancoval hostující obránce, ovšem brankář jeho pokusy lapil. Po lehkém zaváhání Polácha, který fauloval jednoho z protihráčů, dostali hosté možnost přesilové hry. Tuto výhodu, bohužel pro blanenské, využili. Orlicko-Třebovsko se nadechlo k většímu tlaku, ovšem zanedlouho uzavřel hattrick Jakub Fedra a tento začínající tlak paralyzoval.

Do závěrečné části vstoupil Atlas s míčkem na svých holích, postupně všechny tři formace dokázali kombinovat a držet soupeře pod tlakem. Hra se uklidnila, a ne příliš atraktivní florbal pro oko diváka již ve třetí třetině branku nepřinesl. Několik šancí na obou stranách pochytali pozorní brankáři.

Komentář trenéra Macha: Dnešní utkání po vánoční pauze nepřineslo velkou kvalitu. V prvních dvou třetinách hra nahoru dolů. Proměnili jsme více příležitostí, než soupeř a podržel nás gólman. A to dnes rozhodlo. Poslední třetinu už jsme jen kondolovali hru a drželi výsledek. Pro diváky asi ne moc záživné utkání. Příští zápas musíme zlepšit nasazení a kvalitu ve hře. Děkujeme rozhodčím a soupeři za korektní a férový zápas a našim fanouškům za podporu! Jedeme dál! #atlas.ultras

V následujícím zápase zajíždí mužský tým na půdu Litomyšle. Domácí se v letošní sezóně drží v popředí divizní tabulky a budou se snažit potvrdit roli druhé nejlepší obrany v soutěži.

FBK Atlas Blansko –FBK Orlicko-Třebovsko A 8:3 (3:2, 5:1, 0:0). Branky: 3x Fedra J., 2x Fedra V., Borek, Kučera, Žilka.