florbalový klub
FBK Atlas BlanskoHattrick
5:4(3:0,1:1,1:3)
čt 5. 10. 2023 19:30 @ TJ ČKD Blansko, Pohár, 5. kolo

Páté kolo poháru je skutečností, Atlas udolal v dramatickém utkání brněnský Hattrick

Netradičně ve čtvrtek se Atlas utkal ve čtvrtém kole poháru s týmem FBŠ Hattrick Brno. Soupeř hrající o soutěž výš přijel do Blanska v obměněné sestavě a s několika juniory. Blanenský tým však také nehrál v nejsilnější možné sestavě, a tak se čekal bojovný florbal z obou stran.

Od úvodních minut bylo patrné, jak se zápas bude vyvíjet. Brněnský tým více kombinoval s míčkem a blanenští pozorně bránili v obranném bloku. Největším cílem pro blanenské v první části bylo neinkasovat branku, což se také podařilo. Navíc se Atlas hned třikrát prosadil, nejdříve vsítil branku Indruch po střele z osy hřiště, následně od mantinelu vymetl všechny pavučiny ve vzdálenějším rohu Langr a třetí branku přidal Polách po výborné práci Foreta.

Druhá část měla podobný obrázek jako část první. V polovině zápasu utekl brněnské obraně Videman a chladnokrevně zakončil nad nohu Létala. Atlas přežil ve druhé části dvě přesilové hry soupeře a už to vypadalo, že čisté konto udrží i ve druhé části, bohužel se tak nestalo, když se v závěru prosadil Jelínek.

Úvod třetí třetiny blanenským vůbec nevyšel, nejdříve snížil Nagy a následně v blanenské přesilovce snížil na rozdíl jediné branky Zapletal. Dobrá obrana blanenských držela naděje na výhru v zápase i nadále, i když Hattrick stupňoval svůj tlak. Několikrát skvěle zasáhl Tenora a podržel blanenské. Hattrick se tři minuty před koncem odhodlal ke hře bez brankáře. Po nepřehledné situaci u domácího brankoviště míček získal Videman a přes celé hřiště trefil bekhendem odkrytou svatyni hostů. Půl minuty před koncem však hosté opět snížili, ale blanenští závěrečný tlak výborně ustáli a odnesli si z utkání vítězství a postup do dalšího kola.

Komentář trenéra Wilczka: Děkuji všem hráčům – to co jsme si řekli jsme také po celou dobu plnili. Hattrick nám na konci zápasu ukázal že umí tlačit ale i přes naše zkraty se nám povedlo dotáhnout toto utkání no zdárného konce. Děkuji soupeři, DIVÁKŮM, rozhodčím.

FBK Atlas Blansko – FBŠ Hattrick Brno 5:4 (3:0, 1:1, 1:3). Branky: 2x Videman, Indruch, Langr, Polách.

Ve pátém kole poháru Českého florbalu čeká blanenský Atlas souboj s Aligators. Úřední termín utkání je pondělí 6. listopadu.