FBK Atlas BlanskoPelhřimov
6:4(1:0,2:2,3:2)
ne 12. 11. 2023 18:00 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 10. kolo

Pelhřimov trápil Atlas, body však zůstaly v Blansku

Desáté kolo Národní ligy západ přineslo mnoho překvapivých výsledků. O jeden z nich se chtěl postarat Spartak Pelhřimov, který přijel k zápasu do Blanska. Atlas v minulém kole dokázal jako první sebrat bod pražským Panthers, Pelhřimov v domácím utkání těsně podlehl Troopers. Nejproduktivnějším hráčem pelhřimovského týmu je Jan Kněžů s jedenácti body (3+8).

Úvod zápasu patřil domácím, v první polovině první části si vypracovali hned několik příležitostí, ovšem síť se za brankářem hostů nezavlnila. Domácí se poté dopustili nedovoleného zákroku a mohli si vyzkoušet oslabení. Po minutě využil oslabení Zukal, který dorazil střelu Kučery. Aktivní hrou se Atlas prezentoval celou první část, ovšem branky se diváci v hale již nedočkali.

Druhá část začala tlakem Blanska, který vyvrcholil v branku Kroutila. Zanedlouho však hosté korigovali skóre a snížili na rozdíl jediné branky. Aktivní domácí zvýšili skóre v polovině druhé části, když Crlovu střelu umístil do brány Kučera. Následně si Pelhřimov zahrál druhou přesilovou hru v zápase, kterou opět nedokázal využít a svoji šanci poté měli i domácí, také bez využití. Přišel tak trest v podobě snižujícího gólu hostů. V samotném závěru byl za hru na zemi vyloučen jeden z hostujících hráčů a blanenští si tak o přestávce mohli detailně rozebrat, jak zahrát přesilovou hru.

Početní výhoda v úvodu třetí části využita nebyla, ovšem ihned po jejím skončení se míček do branky přeci jen dostal, když se prosadil Videman. Blanenští střežili dvoubrankový náskok dalších deset minut, pak však nabídli soupeři již třetí přesilovou hru. Ani tentokrát Pelhřimov příliš šancí neměl a v polovině své početní výhody dokonce fauloval také. Diváci tak viděli minutovou hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Na konci této pasáže hosté faulovali znovu, a tak na blanenské čekala minutová přesilovka proti třem soupeřům. Naprostý šok přišel po necelé půlminutě, kdy hosté dokázali i ve třech hráčích skórovat a snížit na rozdíl jediné branky. Na konci blanenské přesilovky proti čtyřem se k Videmanově nepovedené střele dostal Janík a upravil na 5:3. Hosté však nesložili zbraně a bleskově reagovali. Do prázdné branky pak v poslední minutě pojistil výhru blanenských Videman.

Komentář trenéra Macha: Důležité body, které jsme dnes vybojovali! První třetina byla hodně opatrná a moc šancí a střeleckých příležitostí nepřinesla. Od druhé třetiny se hra více rozhýbala a přinesla více gólů, což se mohlo divákům líbit. Ve třetí části jsme měli zápas pod kontrolou a škoda, že jsme neodskočili na rozdíl více gólů. Tím jsme pak zápas zbytečně zdramatizovali a soupeře až do konce drželi ve hře. Nakonec jsme pojistili vítězství a tři body střelou do prázdné branky. Díky týmu za odmakaný zápas! Děkujeme rozhodčím, dnes v podobě něžného pohlaví, soupeři za hru a jako už tradičně skvělým fanouškům, kteří opět vytvořili v hale bouřlivou atmosféru! Jedeme dál! #atlas.ultras

V následujícím ligovém zápase zajíždí mužský tým do Bystřice, kde je čeká prozatím poslední tým soutěže SK Florbal Benešov.

FBK Atlas Blansko – Spartak Pelhřimov 6:4 (1:0, 2:2, 3:2). Branky: 2x Videman, Janík, Kroutil, Kučera, Zukal.