Související zápasy

florbalový klub
78_20230313_145546.jpg

Po dvou týdnech stejná situace, Atlas prohrává v sérii s Třincem 0:2

Víkend 11. – 12. března opět patřil florbalu. Tentokrát však blanenský Atlas odehrál svá domácí utkání ve Sportovní hale v Kuřimi. Soupeřem pro druhé kolo play-up je tým FBC Intevo Třinec. Hosté dokázali projít v prvním kole přes Orel Rtyně v Podkrkonoší poměrem 3:0, když dokázali vstřelit 35 branek. Domácí Atlas o svém postupu rozhodl ve středu, kdy v pátém utkání přetlačil FBS Olomouc.

Úvodní utkání začalo pro blanenské hrozivě. V úvodních osmi minutách inkasovali hned třikrát. Dvakrát hosté využili nabídnuté přesilové hry a třetí gól přišel po nedorozumění v domácí obraně. Po špatném úvodu se blanenským podařilo mobilizovat síly a utkání herně vyrovnat. První blanenskou branku ve druhém kole play-up vstřelil Vojtěch Fedra a snížil na 1:3. Bohužel hosté dokázali své vedení navýšit, když se nenápadnou střelou prosadil jeden z třineckých obránců a určil tak skóre po první části.

Vstup do druhé části měli blanenští výborný. V přesilové hře dokázal snížit Vojtěch Fedra po nahrávce Borka a následně Lukáš Kučera proměnil trestné střílení a Blansko bylo na dostřel jediné branky. Mírný výpadek v koncentraci však zapříčinil, že se třinečtí hráči opět dokázali prosadit, a to hned dvakrát. Za domácí korigoval svým třetím gólem Vojtěch Fedra. Utkání, ve kterém bylo celkově 89 střel na branku, přineslo i pasáž bez branek. Tuto pasáž přerušili opět hráči z Třince a vzali si zpět tříbrankový náskok. Do konce druhé části se ještě dokázal prosadit krásnou backhandovou střelou Jakub Fedra a snížil stav utkání.

Třetí třetina začala opatrně. Oba týmy ví, že zápasy rozhoduje právě až třetí část. Byli to opět hosté, kteří jako první rozvlnili síť a odskočili opět na rozdíl tří branek. Když poté blanenští nevyužili druhého nabídnutého trestného střílení, potrestal je Třinec další brankou. Hrozivý stav 5:9 dokázali rychle po sobě ztenčit Janík v přesilovce a Kučera v oslabení. Bohužel i přes velký tlak v posledních minutách a hře bez brankáře se blanenským nepodařilo zápas snížit či vyrovnat a v poslední vteřině inkasovali do odkryté branky.

Komentář asistenta trenéra Macha: Pomalejší vstup do zápasu nás dnes stál zápas, kdy nám soupeř odskočil a už jsme ho dnes nedohnali. Úvodní oťukávací zápas vyhrál dnes soupeř. My se poučíme a do zítřejšího zápasu nastoupíme lépe připraveni a odhodláni sérii srovnat! Děkujeme soupeři, rozhodčím a skvělým divákům! Jedeme dál! #atlas.ultras #Free.Ferko

FBK Atlas Blansko – FBC Intevo Třinec 7:10 (1:4, 4:3, 2:3). Branky: 3x Fedra V., 2x Kučera, Fedra J., Janík.

Ani vstup do druhého utkání blanenským nevyšel, když se již po 18 vteřinách prosadili hosté. Podobný průběh jako v prvním utkání pokračoval, domácí dostali trest za sekání a hráli oslabení. Tentokrát však tuto situaci zvládli a následně dokázali již v plném počtu srovnat. Při vzájemném vyloučení hráčů se však Třinec dostal opět do vedení. Hosté využili následně nabídnutou přesilovou hru a blanenským se zranil Jakub Fedra. Vzápětí přišlo další zranění domácích, při úniku byl tvrdě dohrán Kučera a i on musel ze zápasu odstoupit. Po přeskupení formací dokázali domácí ještě v první části snížit na rozdíl jediné branky.

Ve druhé části dokázali hosté zvýšit náskok, ovšem po trefě Janíka se opět blanenští přiblížili soupeři na jednu branku. Bohužel přišla rychlá reakce a třinecký tým opět vedl o dvě branky. Vyrovnanou část hry opět přerušili hosté brankou. Blanenský tým měl následně možnost přesilové hry, kterou však nevyužil, ale další brankou Janíka se blanenští přiblížili k vyrovnanému stavu. Navíc v odloženém vyloučení se prosadil Frýdek a opět Třinec vedl pouze o jednu branku.

Vstup do třetí části opět blanenským nevyšel. Třinecký tým dvakrát skóroval. Hráči Atlasu však nic nevzdali a v průběhu třetí části opět snížili na rozdíl pouze jednoho gólu. Bohužel závěrečný nápor Blanska vyústil spíše v chyby v obrané části a navýšení skóre ze strany hostů.

Komentář asistenta trenéra Macha: Nástup do utkání nám nevyšel podle představ, ale po většinu zápasu to byla otevřená partie. Bohužel v závěru už nám soupeř odskočil. Bohužel se nám dnes zranili dva klíčoví hráči, které musíme v dalších zápasech nahradit. Jaké to je prohrávat 0:2 na zápasy už víme. Uděláme všechno proto a budeme bojovat, abychom sérii vrátili opět na domácí palubovku. Děkujeme soupeři, rozhodčím a našim skvělým fanouškům! #atlas.ultras #Free.Ferko

FBK Atlas Blansko – FBC Intevo Třinec 7:12 (2:3, 3:3, 2:6). Branky: 3x Fedra V., 2x Janík, Frýdek, Kučera.

Blanenský Atlas je tak ve stejné situaci jako před dvěma týdny. První dvě utkání v sérii ukořistil hostující tým a blanenské hráče tak čeká těžká práce o nadcházejícím víkendu v Třinci. Děkujeme všem divákům, kteří si našli cestu do kuřímské haly, za podporu při utkáních.