Související zápasy

Po úvodním víkendu mají oba týmy po jedné výhře, play off pokračuje ve Svitávce

Blanenský Atlas čeká ve čtvrtfinále play off východočeská Jaroměř. Soupeř, jenž má ve svém kádru mnoho hráčů se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, a ještě před pár lety hrál o patro výš, se umístil po základní části na čtvrtém místě. Vzájemné zápasy obou celků v základní části skončily nejdříve výhrou Atlasu na domácím hřišti v prodloužení a v 18. kole pak Jaroměř zvítězila na svém hřišti 8:6.

Vstup do úvodního utkání vyšel lépe blanenským. V patnácté minutě totiž po gólech Videmana a Kučery vedli 2:0. Do přestávky dokázali domácí hráči skóre snížit. Ve druhé části nejdříve zvýšil Jakub Fedra, ovšem na tuto trefu reagoval domácí Kroupa, který využil trestné střílení. Blanenský tým měl možnost dvou přesilových her. Druhou z nich bleskově využil čtrnáct vteřin před druhou přestávkou Vojtěch Fedra a blanenský tým se těšil z dvoubrankového náskoku.

Ve třetí části domácí tým zpřesnil hru a po zásluze utkání zdramatizoval. V polovině třetí části dokonce po vyloučení blanenských zápas srovnal. Atlas však srovnané skóre zdravě nakoplo, když se prosadil nejdříve Bělaška a následně Kučera. V závěrečné hře bez brankáře domácí hráči dvakrát inkasovali a první zápas série tak ovládl Atlas.

TJ Sokol Jaroměř – FBK Atlas Blansko 4:8 (1:2, 1:2, 2:4). Branky: 3x Kučera, Bělaška, Fedra J., Fedra V., Videman, Zukal.

Druhé utkání zastihlo blanenské nepřipravené. V šesté minutě totiž prohrávali již o dvě branky, navíc nevyužili přesilovou hru. V osmé minutě snížil Videman po výhozu Opletala, ovšem za devět vteřin byl rozdíl opět dvoubrankový. Druhá polovina třetiny vyšla lépe blanenským, Borek nahrál na branku nejdříve Vojtěchu Fedrovi a následně i Čermákovi. Po první části tak svítil na ukazateli skóre srovnaný stav.

Ani do druhé části nevstoupil Atlas dobře. Během sedmi minut totiž inkasoval hned tři branky a zdálo se, že zápas je rozhodnutý. To však blanenští nepřipustili. Nejdříve snížil v přesilové hře Indruch a následně využil chybu domácích Rataj. Ve třetí části se dlouho hrálo bez branek, poměrně tvrdé utkání přineslo mnoho přesilových her. Ty se však blanenským, i přes mnoho střel, nepovedly. V závěrečné hře bez brankáře pak blanenští inkasovali dvakrát a také domácí Sokoli si připsali první bod.

TJ Sokol Jaroměř – FBK Atlas Blansko 8:5 (3:3, 3:2, 2:0). Branky: Čermák, Fedra V., Indruch, Rataj, Videman.

Třetí a čtvrté utkání bude hostit sportovní hala ve Svitávce. V sobotu je začátek utkání naplánován na 19 hodin. V neděli pak v 15:30. Všechny fanoušky blanenského florbalu srdečně zveme, budeme Vás potřebovat!