Související zápasy

florbalový klub
45_20221212_141312.jpg

Poslední turnaj roku pro juniory s nulou

V neděli 11. prosince zajížděli junioři ke svému sedmému letošnímu turnaji. Po vytouženém postupu do prvního koše se v brněnských Tuřanech střetli s domácím týmem Troopers a s týmem K1 Florbal Židenice.

Úvod utkání s Troopers ukázal, že první výkonnostní koš je trošku jiný šálek kávy. Domácí do zápasu vlétli a po minutě již vedli 1:0. Blanenský tým se rychle oklepal a vyrovnal hru. Bohužel však inkasoval znovu, na trefu Troopers však poměrně rychle reagoval Franc po nahrávce Navrátila. Vyrovnanou hru přinesla i většina druhé části, kdy se často hrálo do dobře postavených obran, blanenskému týmu však dělal problém předbrankový prostor, a především rychlé nahrávky domácích do tohoto prostoru, čehož domácí tým dokonale využíval. Za blanenské snižoval na 6:2 Holík. S odhodláním zvrátit stav utkání vstoupili junioři do poslední části, ovšem domácí tým nemilosrdně trestal a přidával jeden gól za druhým. Troopers tak uštědřili blanenským lekci z produktivity a připsali si vysoké vítězství.

TROOPERS – FBK Atlas Blansko 11:3 (2:1, 4:1, 5:1) Branky: Franc, Holík, Navrátil O.

Ani utkání s Židenicemi nezačalo dobře, z prvního nahození na blanenského brankáře Atlas inkasoval. Brzká ztráta však blanenské nakopla a po zbytek první části byli lepším týmem, bohužel to však nedokázali vyjádřit ve skóre. Začátek druhé části Atlasu opět nevyšel, dva rychle inkasované góly a celkový stav 0:3 byl již alarmující. Velice rychle však dokázali blanenští odpovědět, a to stejnou měrou. Dva rychlé góly z holí Navrátila a Kovaříka a Atlas byl opět na dostřel jedné branky. Podobně úspěšnou pasáž měli blanenští také v úvodu třetí části, kdy nejprve srovnal Holík a následně poprvé v zápase překlopil vedení na stranu Blanska Kobylka. Židenický tým reagoval oddechovým časem a výměnou brankářů. Vyrovnané utkání pokračovalo. Z nahození od mantinelu, přes blok blanenských, dokázali brněnští srovnat. Atlas šel za vítězstvím a měl velké množství šancí, bohužel však nevyužil, a naopak z nenápadné střely inkasoval. Závěrečný tlak, ani hra v šesti, již zápas zvrátit nedokázal.

FBK Atlas Blansko – K1 Florbal Židenice 4:5 (0:1, 2:2, 2:2) Branky: Holík, Kobylka, Kovařík, Navrátil O.


Komentář trenéra Janíka: První zápas, to byla tragédie, 10 stejných gólů, na to není omluva. Zničilo to celý zápas, i když snaha s výsledkem něco udělat byla, stejně jako mnoho šancí. Ve druhém zápase jsme sice hráli dobře, ale góly jsme začali střílet až za stavu 0:3 a když pak srovnáme, jdeme do vedení, tak to laxně pustíme. Velká škoda, jednu výhru jsme si odvést měli.

Příští turnaj odehraje tým juniorů 8. ledna opět v Tuřanech. Soupeři budou TJ Znojmo LAUFEN CZ a ŠSK ZŠ Očovská Hodonín.