Související zápasy

florbalový klub
18_20221011_204004.jpg

První výhru dorostenců režíroval čtyřmi body Jeřábek

V sobotu 8. října čekal na dorostence druhý turnaj. Tentokrát zajížděli do Dubňan, kde je čekaly týmy Aligators U16 a K1 Florbal Židenice. Vzhledem ke košovému systému bylo jasné, že v případě dvou výher si blanenský tým zahraje nejvyšší výkonnostní koš, v případě menšího bodového zisku bude hrát ve třetím koši.

Úvod proti Aligators blanenským nevyšel. Z první střely inkasovali a v zápětí si nechali utéct jednoho z hráčů Aligators a ten se nemýlil. Studená sprcha však zafungovala a Atlas postupně vyrovnal hru. Střelecká převaha však v gól nevyústila. Na konci první třetiny byla blanenským nabídnuta přesilová hra, která se přenesla na začátek druhé třetiny, gólem však neskončila. Nevyužitá přesilová hra na hráče Blanska dolehla a Aligators dvěma slepenými góly odskočili na rozdíl čtyř branek. Atlas nic nezabalil, postupně hru vyrovnal a po změnách v sestavě se stále více a více tlačil do zakončení. Byl to Adam Pernica, který na začátku třetí třetiny snížil. V tu chvíli Atlas předváděl výkon, který snesl přísnější parametry. Pět minut před koncem snížil na rozdíl dvou branek Jeřábek a Blansko se nadechlo k závěrečnému tlaku. Slibné šance a několik závarů před bránou Aligators však nevyužilo.

Aligators U16 – FBK Atlas Blansko 4:2 (2:0, 2:0, 0:2). Branky: Jeřábek, Pernica.

Druhé utkání proti K1 Florbal Židenice začalo hororově. První střela na bránu Blanska skončila v síti, následně fauloval Navrátil a Atlas hrál oslabení. Nevydařený začátek však hráči hodili za hlavu a v zápase začali dominovat. Napadání Židenic dělalo místy problémy, ale do konce první třetiny se prosadil dvakrát Jeřábek a premiérovou branku vstřelil Jakub Alexa. Na snižující branku reagoval, po nahrávce Jeřábka, Franc a po dvou třetinách platilo skóre 4:2. Vstup do třetí části nevyšel, dva rychlé góly Židenic a bylo srovnáno. Hráči blanenského Atlasu však byli odhodlaní zápas překlopit na svoji stranu. Výborné bloky v obraně a pěkné kombinace v útoku nakonec vyústili v gól Jeřábka, který tak uzavřel hattrick. Závěrečná hra bez brankáře Židenicím nevyšla a Atlas si ze zápasu odnesl všechny body.

FBK Atlas BlanskoK1 Florbal Židenice 5:4 (3:1, 1:1, 1:2). Branky: 3x Jeřábek, Alexa, Franc.

Komentář trenéra Janíka: Zlepšený herní projev a hra do obrany. První zápas nás trápila koncovka, za mě jsou to ztracené body. Ve druhém zápase místo abychom soupeře dorazili dalšími góly, tak polevíme a necháme si srovnat. Celkově však pozitivní vystoupení v Dubňanech, čeká nás teď třetí koš a cíl nemůže být jiný, než postoupit zpět do koše číslo 2.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 22. října. v Hodoníně. Soupeři budou domácí Florbal Hodonín a K1 Florbal Židenice.