Související zápasy

florbalový klub
94_20230918_144105.jpg

Sezóna začala juniorům a straším žákům

Jako druhý celek blanenského Atlasu vstoupili do sezóny 2023/2024 junioři. Ti v sobotu 16. září vyzvali v Brně Gepardy a Troopers. V neděli pak zajížděli starší žáci do Znojma, kde jim byly soupeři týmy Hattrick Blue a Troopers Black.

Utkání s Gepardy mnoho branek nepřineslo. Po úvodní ospalé hře se za blanenské trefil Jeřábek, kterému skvěle nahrával Polách. Blanenským vyšel náramně vstup do druhé části, když se nejdříve po kolmici Müllera prosadil Langr a následně zvýšil Jeřábek. Mírné problémy přineslo vyloučení Konečného, ovšem i oslabení Atlas zvládl a dokázal zápas kontrolovat. Ve třetí části se již nepodařilo skóre navýšit a Atlas vstoupil do nové sezóny ziskem tří bodů a čistým kontem.

Druhé utkání dne proti Troopers již sneslo přísnější měřítka. Dobře organizovaná hra brněnského týmu dělala často blanenským problémy, ovšem díky důsledné obraně se dařilo soupeřovi akce eliminovat. Jedinou branku první části vstřelil Pařenica z Troopers. Aktivní florbal z obou stran pokračoval i nadále a srovnat skóre dokázal v polovině zápasu Polách. Bohužel Troopers dvěma slepenými góly odskočili do vedení těsně před druhou přestávkou. Blesková akce po úvodním buly třetí části dostala blanenské opět na dostřel, když se opět ukázala dvojice Jeřábek – Polách. Blanenský tým zintenzivnil hru, napadal a aktivitou se snažil utkání zlomit na svoji stranu. Troopers však dokázali otevřenou obranu blanenských trestat a třemi góly upravit na konečný stav.

FBC Gepardi Brno – FBK Atlas Blansko 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) Branky: 2x Jeřábek, Langr.

FBK Atlas Blansko – TROOPERS 2:6 (0:1, 1:2, 1:3) Branky: Jeřábek, Polách.

Komentář trenéra Müllera: Úvodní zápas jsme zvládli s klidem na hokejce a soupeře jsme do velkých šancí nepouštěli. Ve druhém zápase nám moc nefungovalo bránění v předbrankovém prostoru, nechávali jsme soupeři čas a místo a ten to zkušeně trestal. Věřím, že vyladíme formu a doma dvakrát zvítězíme.


Starší žáci začali sezónu proti brněnskému Hattricku. Úvodní ospalá bezbranková třetina odpovídala tomu, že se blanenští lehce hledali, ve druhé části to však bylo jiné. Třemi rychlými góly se dostali blanenští do pohodlného vedení, které dokázali navýšit až na 6:1. Ve třetí části blanenští kontrolovali utkání a pohodlně dokráčeli k zisku tří bodů.

Ve druhém utkání chtěli blanenští pomstít své starší kolegy a Troopers porazit. Již od úvodu se hrálo aktivnější utkání a blanenskou převahu se podařilo hráčům proměnit v náskok dvou branek. Obrovský výpadek v úvodu druhé části zapříčinil ztrátu vedení, ovšem blanenské tento výpadek namotivoval a do konce druhé části dokázali blanenští vstřelit čtyři branky. Třetí část již blanenští kontrolovali a nedopustili dramatizaci výsledku.

FBK Atlas Blansko – FBŠ Hattrick Brno Blue 9:2 (0:0, 6:1, 3:1) Branky: 4x Kala O., 2x Baráth, Bárta, Dosedla, Šejnoha.

TROOPERS Black – FBK Atlas Blansko 5:10 (1:3, 2:4, 2:3) Branky: 4x Baráth, 2x Kala M., Kala O., Müller, Pacas, Šejnoha.

Komentář trenéra Crly: Vstup do sezóny nám vyšel na jedničku, byť jsme dostali několik zbytečných gólů. Musím však pochválit gólmanku, do útoku také paráda. V obraně však máme mezery a je třeba zapracovat, věřím že ukážeme ještě větší sílu.

V dalším turnaji se junioři představí na domácím hřišti. V sobotu 30. září vyzvou od 10:00 Vsetín a od 14:30 Zlín. Starší žáci o den později přivítají na domácí v 9:00 K1 Florbal Židenice U15 a ve 12:30 Bulldogs Brno B.