LitomyšlFBK Atlas Blansko
6:12(2:4,2:3,2:5)
so 14. 1. 2023 20:00 @ MSH Litomyšl, Divize, 17. kolo

Šlágr kola měl jasný průběh, Atlas i přes 16 trestných minut bere všechny body

V sobotu 14. ledna byl na programu šlágr kola divize D. První Atlas zajížděl na palubovku Litomyšle. Domácí se v letošní sezóně nachází na špičce divizní tabulky, momentálně okupují druhou příčku a mají druhou nejlepší defenzivu v soutěži. Blanenský tým naopak vévodí ofenzivním statistikám celé soutěže.

Úvod utkání přinesl rychlou branku Blanska, když se prosadil Kučera. Zanedlouho zvýšil vedení Janík, který před bránou svým důrazem dostal míček do sítě. Mírné polevení ze strany Blanska domácí využili a snížili, zároveň se dostali do tempa a vyrovnali hru. V polovině první části zvýšil Vojtěch Fedra, který využil skvěle narýsované přihrávky od Frýdka. Na tuto pěknou akci navázal svým druhým gólem Kučera a jeho tým se těšil z pohodlného náskoku tří branek. V samotném závěru dokázali domácí snížit, když využili přesilovou hru.

Druhá část začala opatrněji než část první. Hosté se snažili tvořit hru, ale domácí dobře bránili. Byl to tým z Litomyšle, který dokázal vstřelit první branku druhé části a snížit stav na rozdíl jediné branky. Tato branka však byl alarm pro blanenské, kteří dokázali po gólech Borka a Jakuba Fedry odskočit. Další minuty připomínali spíše divadlo než florbal. Nejdříve byl za nesportovní chování vyloučen Kučera, v následném oslabení dostal dvě minuty za sekání Janík. Ve stejný čas Čermák odpálil míček v již přerušené hře, i když hvizd rozhodčího zanikl ve skandování fanoušků, a doplnil své spoluhráče na trestné lavici. V pokračující hře 5 na 3 fauloval blanenský Crla a na trestné lavici tak seděli vedle sebe hned čtyři blanenští hráči. Domácí dokázali využít tuto obrovskou výhodu pouze jednou a snížili na 4:7 z jejich pohledu.

Ihned v úvodu závěrečné části se dokázal prosadit Borek, který si našel přihrávku Janíka a zavěsil pod horní tyč. Ve 46. minutě utkání se prosadil podruhé Jakub Fedra a hattrick uzavřel Kučera. Zápasové tempo mírně opadlo a mírná ztráta koncentrace blanenských zapříčinila, že domácí opět dokázali snížit, dva góly za minutu znamenali stav na 6:10. Další grotesku přinesl závěr zápasu, vyloučen byl nejdříve Borek za nesportovní chování, jehož následoval Kučera za sekání. Na dva tresty blanenského týmu však navázali hned tři tresty domácích a zápas se dohrával ve hře 3 na 3. Zvýšit skóre dokázal Vojtěch Fedra a skóre uzavřel, sváteční střelec blanenského týmu, Čermák.

Po celý zápas blanenské družstvo podporoval neúnavný kotel, jenž spolu s domácími diváky vytvořil fantastickou kulisu, která by se jistě neztratila ani v nejvyšší soutěži. Celkem zápasu přihlíženo 198 diváků. Celý tým děkuje za podporu!

Komentář vedoucího družstva Frýdka: Dnešní utkání svým nasazením, herní kvalitou a diváckou kulisou sneslo parametry zápasu play-up. Škoda některých zbytečných vyloučení a vyhrocené atmosféře na konci druhé třetiny. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a důstojně ho dohráli. Děkuji hráčům za přístup a bojovnost! Tři body a první místo je doma! Děkujeme soupeři za férovou hru, rozhodčím a skvělým divákům, kteří vytvořili úžasnou atmosféru, kvůli které se vyplatí přijít na florbal a za kterou by se nemuseli stydět ani ve vyšších soutěžích! Jedeme dál! #altas.ultras

Dalším soupeřem Atlasu bude v neděli 22. ledna FBC Mohelnice. Zápas se odehraje od 17 hodin v blanenské hale v Údolní ulici.

Florbal Litomyšl – FBK Atlas Blansko 6:12 (2:4, 2:3, 2:5). Branky: 3x Kučera, 2x Borek, 2x Fedra V., 2x Fedra J., Čermák, Hrazdíra, Janík.