ZnojmoFBK Atlas Blansko
9:12(3:4,2:5,4:3)
ne 20. 11. 2022 17:00 @ SH TJ Znojmo, Divize, 11. kolo

Souboj neporažených zvládl Atlas, ze Znojma veze všechny body

Nedělní podvečer patřil zápasu mužů. Poprvé v sezóně byl organizován autobusový výjezd, a tak se společně s týmem svezla do Znojma i hrstka fanoušků, kteří podporovali blanenský tým po celý zápas. V souboji dvou neporažených týmů se čekala tvrdá bitva skvělých útoků, což se nakonec také potvrdilo.

Úvod utkání vyšel domácím výborně. Z první střely se dostal domácí tým do vedení, druhá střela, druhý gól. Hororový vstup blanenského týmu do zápasu. Ve třetí minutě zmírnil tlak domácích Jakub Fedra kontaktní brankou. Domácí však opět odskočili na rozdíl dvou branek. Atlas dokázal vyrovnat hru a trpělivě čekal na chyby domácích. Na 2:3, z pohledu Blanska, snížil Bělaška. Následně se prosadili Kučera s Borkem slepenými góly během 20 vteřin a Atlas rázel vedl 4:3. Do konce třetiny se blanenští snažili své vedení navýšit, ztroskotali však na dobře chytajícím brankáři domácích. V první třetině domácí vyprodukovali těžko uvěřitelných 20 střel, 17 z nich však zlikvidoval skvělý Opletal.

Druhá třetina začala přesilovkou domácích, kterou dokázali rychle využít. Následně se však prosadili Svoboda a Vojtěch Fedra a domácí byli nuceni si vybrali oddechový čas. Vyrovnaná pasáž hry vyústila v přesilovku domácích, kterou tentokrát využít nedokázali, z následného tlaku však snížili na rozdíl jedné branky. Do konce druhé části se dokázali po krásných akcích prosadit Kučera a bratři Fedrové – Jakub a Vojtěch a do druhé přestávky tak šel Atlas s vedením 9:5.

V prvním střídání třetí části mohl blanenský tým odskočit na pětibrankové vedení, bohužel se nestalo, a naopak byl sporně vyloučen Žilka. V oslabení se dokázal prosadit střelou po zemi Janík. Ihned po skončení trestu Žilky však stejný hráč opět fauloval a usednul znovu na trestnou lavici. Druhou šanci v krátkém sledu již domácí využili a snížili na 10:6. Domácí se nevzdali a dokázali ze svých šancí vytěžit maximum, když dvěma góly snížili na 10:8. Mírné uklidnění na hole blanenských přinesl Bělaška svým druhým gólem. Poměrně sebejistě blanenští kráčeli ke konci zapasu, když předvedl naprosto zbytečný zákrok na Kučery domácí kapitán. Nabídnutou přesilovou hru využil právě Kučera, což neunesl domácí kapitán a za své nesportovní chování obdržel červenou kartu a trest do konce utkání. V následné přesilovce blanenští obdrželi branku a domácí Blažek uzavřel skóre utkání.

Komentář trenéra Macha: Dnes jme hráli s velmi kvalitním soupeřem, který nás prověřil. Po úvodních dvou střelách jsme rychle prohrávali, ale velmi brzy jsme dokázali odpovědět, a ještě do šaten jsme odcházeli drobným náskokem. Ten jsme již do konce zápasu s větším či menším rozdílem udrželi. Soupeři děkuji za férové a hezké utkání. Děkuji také rozhodčím a divákům, kteří vážili cestu na dnešní zápas, hlavně těm našim! Jedeme dál! #atlas.ultras

Dalším soupeřem blanenských bude Andone SK Jihlava. Zápase se odehraje v neděli 27. listopadu od 18 hodin v Blansku. Všechny srdečně zveme a těšíme se na vaši podporu.

TJ Znojmo Laufen CZ U23 B – FBK Atlas Blansko 9:12 (3:4, 2:5, 4:3). Branky: 3x Kučera, 2x Fedra J., 2x Fedra V., 2x Bělaška, Borek, Janík, Svoboda.