FBK Atlas BlanskoLitomyšl
12:7(1:1,5:3,6:3)
so 22. 10. 2022 19:00 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 7. kolo

Souboj v hledišti i na hřišti vyzněl vítězně pro Atlas

V sobotu 22. října přijel do Blanska k zápasu 7. kola soupeř z Litomyšle. Hostující tým hraje v novém ročníku Divize v dobré formě a pravidelně sbírá body. Stejně jako v loňském ročníku si i letos hostující tým zakládá na pevné a tvrdé defenzivě, oprávněně tak drží prozatímní pozici týmu s nejméně obdrženými góly.

Od úvodního hvizdu se hrál opatrný florbal na obou stranách. Domácí Atlas soupeře nechal více tvořit, aby zjistil, jaký styl rozehry hráči hostů volí. Blanenští hráči se začali pomaličku osmělovat a hosty drželi pod tlakem, všechny střely však zklikvidovala obrana v čele s výborně chytajícím brankářem. Litomyšl hrozila především z brejků, v jednom takovém se sám před domácím Opletalem ocitl hostující kapitán, fantasticky jej však Opletal zneškodnil. Tato akce domácí varovala, a tak přidali ve snaze otevřít skóre. Po skvělé střele trefil spojnici Koumar, následně již Kučera drze, střelou s hokejkou mezi nohami, otevřel skóre utkání. Po dohrání jednoho z hostů hrálo Blansko přesilovou hru, ve které Koumar opět orazítkoval tyč. V závěru první části utekli domácí obraně dva hráči hostů a přečíslení vyřešili vyrovnávací brankou.

Do druhé části vstoupil Atlas výtečně. Hned z první akce se prosadil František Fedra, ihned v dalším střídání se před brankářem hostů zjevili sami Ducar s Janíkem, a druhý jmenovaný vsítil branku. Následně hosté opět faulovali, tentokrát nabídnutou přesilovku využil Borek po nahrávce Kučery. Na 5:1 upravil Vojtěch Fedra. Hosté hru přitvrdili, po jednom ze zákroků se dočkali první přesilovky také hosté a po tečované střele dokázali přesilovku využít. Další zásah přidali hosté za deset vteřin, nepříjemnou střelu od půlky Opletal neviděl. Domácí však opět odskočili zásluhou Kučery, na něj však reagoval hostující kapitán a do přestávky se šlo za stavu 6:4 pro Atlas.

Poslední část začali domácí aktivněji, zápas chtěli co nejdříve rozhodnout. Ve čtvrté minutě třetí třetiny se rychlým nahozením od půlky prosadil sváteční střelec Patrik Crla. Další gól přidala druhá formace, po ose Borek – Janík – Ducar, vsítil branku poslední jmenovaný. Stejný hráč se prosadil po individuální akci Žilky a zvýšil na 9:4. Následně domácí faulovali a nabídnuté trestné střílení využil Nonn. Hosté se nevzdávali a domácí tým začali napadat, přitvrdili hru a byli stále více nebezpeční. Všechny jejich střely však pochytal pozorný Opletal. Desátý gól domácích vstřelil Fedra, na něj navázal dělovkou do horního rohu Janík. Hosté sice ještě snížili, ale následně po individuální akci z buly vstřelil výstavní gól i Kučera. Poslední slovo měli hosté, po chybě v obraně snížili na konečných 12:7 z pohledu Blanska.

Komentář trenéra Macha: Velmi běhavé a fyzické utkání. Trpělivou hrou jsme v první třetině utkání nechtěli otevřít. Vstup do druhé části nám vyšel, škoda trochu zbytečných gólů, které jsme dostali a soupeře tak udrželi ve hře. Poslední dějství jsme zvýšili aktivitu a dostali se do trháku. Výborný výkon dnes podali všichni hráči, kteří nastoupili, včetně výborně chytajícího gólmana! Děkuji soupeři, rozhodčím a našim skvělým fanouškům! Jedeme dál! #atlas.ultras

Velké díky patří výborným fanouškům, kteří bezkonkurenčně překřičeli kotel hostů a celý zápas srdnatě podporovali domácí tým! Příští utkání odehrají hráči Atlasu v sobotu 29. října od 19:30 v Mohelnici. Příští domácí utkání je plánováno na sobotu 5. listopadu. Od 19 hodin blanenští přivítají Letohrad.

FBK Atlas Blansko – Florbal Litomyšl 12:7 (1:1, 5:3, 6:3). Branky: 3x Kučera, 2x Ducar, 2x Fedra V., 2x Janík, Borek, Crla, Fedra F.