Související zápasy

florbalový klub
145_20240318_165203.jpg

Starší žáci a mužský B tým dokázali zvítězit

O uplynulém víkendu zakončili svoji sezónu starší žáci. Ti na svá závěrečná utkání zajížděli do Znojma. Druhým mládežnickým týmem, který se o víkendu představil, byli elévové. Blanenské mládežnické týmy pak doplnil B tým mužů, který odehrál svá utkání na domácím hřišti.

Starší žáci v prvním utkání s domácím týmem jasně dominovali. Rozhodující náskok si dokázali vytvořit již v první části, kdy si vybudovali šestibrankové vedení. Následně sice znojemský tým dokázal skóre korigovat, ovšem na blanenskou odpověď se dlouho nečekalo a Atlasáci jen potvrdili svoji převahu. V závěrečné třetině blanenští kontrolovali utkání a zaslouženě vyhráli.

Druhý zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný. Úvodní třetina se povedla lépe blanenským hráčům, kteří ji vyhráli o jediný gól. Následně však nedokázali vstřelit ve druhé části žádnou branku, kdežto soupeř přidal tři a otočil vývoj utkání. Velkou stíhací jízdou však blanenští v polovině třetí části srovnali stav utkání. Poslední slovo však měl tým Židenic, který necelých dvacet vteřin před koncem utkání překlopil výsledek na svoji stranu a zvítězil.

FBK Atlas Blansko – TJ Znojmo LAUFEN CZ green 12:3 (6:0, 4:2, 2:1). Branky: 4x Baráth, 3x Kala O., Kala M., Müller, Pacas, Pilát, Sedlák.

K1 Florbal Židenice U15 – FBK Atlas Blansko 8:7 (3:4, 3:0, 2:3). Branky: Baráth, Dosedla, Kala M., Kala O., Pacas, Pilát, Šejnoha.

Rezerva mužů na domácím hřišti přivítala nejdříve Hornets Brno ZŠ Horní C a úvod vyšel lépe právě soupeři. V závěru první části totiž dokázal vstřelit vedoucí gól a získal tak náskok. Ve druhé části nejdříve blanenští srovnali, následně však hosté dvěma rychlými góly opět odskočili do vedení, které se již blanenským ve třetí části nepodařilo umazat.

Ve druhém utkání se utkali blanenští s regionálním soupeře TJ Sokol Letovice. Úvodní část vyšla lépe domácímu Atlasu, když se prosadil Polách. Ve druhé části vedení navýšili Koupý a Müller a ve třetí části si i přes nápor soupeře dokázal Atlas vedení uhlídat a zaslouženě bodoval.

Hornets Brno ZŠ Horní C – FBK Atlas Blansko 8:5 (3:2, 3:1, 2:2). Branky: Foret, Hrazdíra, Jeřábek, Koumar, Langr.

TJ Sokol Letovice – FBK Atlas Blansko 4:6 (0:1, 0:2, 4:3). Branky: 2x Polách, Frýdek, Koupý, Müller, Ševčík.