Starší žáci byli blízko k bodům, nakonec však odjíždí s prázdnou

V sobotu 21. října zajíždělo družstvo mladších žáků ke svým zápasům do brněnských Tuřan. Ve dvou těžkých testech je čekaly doposud nejlepší celky soutěže – Florbal Rosice a Sokol Brno I EMKOCase GulliversB. Oba zápasy mohli fanoušci shlédnout i u obrazovek, jelikož v tuřanské hale je přítomna AI kamera s umělou inteligencí, více o projektu na webu ceskyflorbal.tv

Úvodní zápas proti Florbalu Rosice se pro blanenské vyvíjel příznivě, když se v páté minutě dostal Atlas do vedení. Aktivní hra obou celků se musela všem divákům v hale, ale i u obrazovek kdekoli po světě, líbit. Druhou branku přidal blanenský tým v úvodu druhé části, když se prosadil Šejnoha. V následném blanenském oslabení však rosičtí snížili. Začátkem třetí části blanenským vyšel, jelikož měli možnost přesilové hry. Tu však nevyužili, následně je soupeř dvakrát potrestal a otočil tak vývoj utkání. Ve třicáté minutě však srovnal Ondřej Kala a dramatický vývoj utkání pokračoval. Bohužel v poslední minutě blanenští inkasovali a v samotném závěru již nestihli zápas znovu srovnat.

Druhé utkání s GulliversB začal zostra. Brněnský tým šel již v osmnácté vteřině do vedení, po půl minutě hry však bylo srovnáno, když se trefil Martin Kala. Ve čtvrté minutě poslal blanenské do vedení Kuchař, ovšem ani blanenským vedení dlouho nevydrželo. Hráči GulliversB srovnali skóre po pětatřiceti vteřinách. Vyrovnané utkání pokračovalo i nadále a když to vypadalo, že se do přestávky půjde za nerozhodného stavu, prosadil se brněnský Šiške. V úvodu druhé části dokonce brněnský tým vedení navýšil. Blanenský tým dokázal utkání korigovat až v osmadvacáté minutě zásluhou Barátha. Závěrečný tlak již blanenští nedokázali přetavit v další branky a brněnskému týmu podlehli.

FBK Atlas Blansko – Florbal Rosice 3:4 (1:0, 1:1, 1:3) Branky: Kala M., Kala O., Šejnoha.

Sokol Brno I EMKOCase GulliversB – FBK Atlas Blansko 4:3 (3:2, 1:0, 0:1) Branky: Baráth, Kala M., Kuchař.

Komentář trenéra Crly: Byť vezeme domů dvě těsné prohry, tak beru tento turnaj velice pozitivně. Odehráli jsme dvě těžká utkání proti dvěma aktuálně nejlepším týmům a já sám jsem čekal větší brankové rozdíly. Je to pro nás vzpruha a skvělý odrazový můstek do dalších utkání. Příště tyto dva soupeře porazíme.

V dalším turnaji se starší žáci představí na hřišti ve Svitávce. V sobotu 11. listopadu je čekají utkání proti Hornets Brno ZŠ Horní a FBO Orel Boskovice.