Související zápasy

florbalový klub

Starší žáci, dorostenci i muži B dokázali jednou zvítězit

Závěrečný lednový víkend přinesl akci pro starší žáky, dorostence a také mužský B tým. Herní víkend otevřeli starší žáci v Blučině, hned po nich se představili ve Slavkově muži B a v neděli pak dorostenci v Maloměřicích.

Na úvod čekal dorostence opravdu těžký oříšek. Vyzvali totiž prozatímního lídra ze Vsetína a úvodní třetina utkání jim vůbec nevyšla. Ve zbytku zápase se však blanenští otřepali a dokázali se soupeřem držet krok. Bohužel ztrátu, kterou nabrali v první třetině již nedokázali zkrátit a podlehli tak valašskému týmu.

Ve druhém utkání dorostenci vyzvali souseda v tabulce Kozel Kroměříž a od začátku dokázali být nebezpečnější, než soupeř. Ten sice ještě na první trefu ze druhé minuty dokázal reagovat, následně si však blanenští dokázali vytvořit tříbrankové vedení a zkušeně dokráčeli k důležitému vítězství.

FBK Atlas Blansko – Florbal Vsetín 3:7 (0:4, 1:2, 2:1). Branky: 2x Nechuta, Novotný.

FBK Atlas Blansko – SFK Kozel Kroměříž 5:2 (2:1, 3:1, 0:0). Branky: Baráth, Králík, Navrátil, Nechuta, Novotný.

Starší žáky čekaly dva odlišné duely. Nejdříve vyzvali druhý tým tabulky FBO Orel Boskovice, který zaskočili vedoucí brankou. Bohužel soupeř dokázal do konce první části srovnat krok a v části druhé odskočil do vedení, které se blanenským ještě podařilo korigovat. Následně však boskovičtí své vedení pojistili a ve třetí části již drama nedopustili.

Druhé utkání přineslo uvolněnější hru na blanenské straně. Po půl minutě se trefil Martin Kala a vypadalo to, že si blanenští v zápase s chutí zastřílí. Opak byl pravdou a na další gól diváci čekali až do jednadvacáté minuty. Naštěstí se poprvé Znojmo dokázalo prosadit až v minutě devětadvacáté, kdy už Atlas vedl pohodlným rozdílem.

FBO Orel Boskovice – FBK Atlas Blansko 4:2 (1:1, 3:1, 0:0). Branky: Baráth, Kala M.

TJ Znojmo LAUFEN CZ green – FBK Atlas Blansko 1:7 (0:1, 0:2, 1:4). Branky: 3x Baráth, 2x Kala M., 2x Kala O.

Rezervní tým mužů své další utkání při své cestě za postupem odehrál ve Slavkově. V prvním zápase je čekal rezervní tým Ivanovic na Hané a blanenští od úvodu uchopili otěže zápasu a šli si za vítězstvím. Na úvodní branku sice soupeř reagoval srovnáním, to z jejich strany však bylo vše a blanenský tým postupně svůj náskok navyšoval až na propastný rozdíl jedenácti branek.

Druhé utkání Atlas také rozehrál velice dobře a vedl již o tři branky. Výpadek v polovině utkání však stálo blanenské zápas. Soupeř nemilosrdně trestal blanenské chyby. V závěru se blanenským hráčům podařilo pouze korigovat výsledek utkání.

FBC Sokol Ivanovice na Hané B – FBK Atlas Blansko 1:12 (1:4, 0:2, 0:6). Branky: 3x Polách, 2x Fedra F., 2x Langr, 2x Müller, Foret, Kroutil, Ševčík.

FBK Atlas Blansko – TROOPERS Delta 7:10 (4:2, 2:6, 1:2). Branky: 3x Hatala, Blažek, Kroutil, Langr, Ševčík.