Související zápasy

Starší žáci na prvním turnaji neuspěli

První říjnovou neděli odehráli své první zápasy také starší žáci. Pro některé z nich to byly také první zápasy na velkém hřišti. Košový systém soutěže přiřadil Atlas do druhého koše, kde je čekají soupeři ŠSK ZŠ Očovská Hodonín B, TJ. Sokol Břeclav, F.A.T.R. Dubňany a FBO Orel Boskovice. Na prvním turnaji ve Svitávce čekaly na tým starších žáků právě první dvě jmenovaná družstva.

Úvodní klání odehrál Atlas proti týmu z Hodonína. Aktivní hodonínský celek šel do vedení, na které ještě reagoval Martin Kala a srovnal skóre. V dalším průběhu utkání však Hodonín zcela dominoval a přidával jeden gól za druhým. Bohužel blanenské trápila produktivita a druhou brankou snižoval Frýdek už na propastných 10:2 z pohledu Hodonína. V zápase se za Atlas trefili ještě Baráth a podruhé Kala, bohužel hrozivě vypadající výsledek jen zmírnili. Atlas tak s ŠSK ZŠ Očovská Hodonín prohrál i třetí letošní utkání napříč kategoriemi (junioři prohráli 0:5, dorost 3:9).

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín B – FBK Atlas Blansko 16:4 (6:1, 6:2, 4:1). Branky: 2x Kala M., Baráth, Frýdek.

Ve druhém utkání se očekával značně vyrovnanější průběh. Břeclav rychle odskočila na dvoubrankové vedení, to však smazali slepenými góly Ondřej Kala a Baráth. Na konci třetiny však dokázala Břeclav opět odskočit na rozdíl dvou branek. Začátek druhé části blanenským nevyšel, nejprve inkasovali pátý gól a následně dostal Bárta trest na 2+2 minuty. V oslabení však blanenští udeřili, dvakrát se trefil Baráth a uzavřel hattrick. Když se zdálo, že blanenský tým překlopí zápas na svoji stranu, opět inkasoval dva slepené góly a soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině si břeclavský tým vedení zkušeně hlídal. Na každé snížení reagoval další brankou, a nakonec odešel ze zápasu vítězně.

FBK Atlas Blansko T.J. Sokol Břeclav 7:11 (2:4, 2:3, 3:4). Branky: 3x Baráth, 2x Kala O., Bárta, Frýdek.

Komentář trenéra Crly: Na prvním zápase bylo vidět, že jde o první ostrý start. Nervozita, zbytečné chyby, ale nutno podotknout, že soupeř byl výborný. Druhý zápas byl o něčem jiném. Vyrovnaná hra, šance na obou stranách, pořád jsme dotahovali, ale více chyb na naší straně rozhodlo o prohře a zbytečné ztrátě bodů.

Příští turnaj odehrají starší žáci 16. října ve Svitávce. Soupeři našich žáků budou F.A.T.R. Dubňany a FBO Orel Boskovice.