Související zápasy

Starší žáci si otevřeli střelnici, výhru zapsali také junioři

První březnový víkend se z mládežnických týmů představili starší žáci a junioři. V sobotních zápasech je doplnil ještě tým veteránů. Starší žáci na domácím hřišti přivítali dva brněnské týmy, junioři cestovali do Pohořelic, kde je pro změnu čekali dvakrát Panthers. Veteráni odjeli na svá utkání do Němčic nad Hanou.

Starší žáci začali utkání proti FBC Gepardi Brno yellow aktivně a již v první části si vytvořili pohodlný pětibrankový náskok. Svou lehkostí dokázali soupeře trestat a během druhé části se náskok navýšil již na devět branek. V závěrečné části dokázali hosté sice třikrát vstřelit branku, ovšem Atlas jich vstřelil celkově pět a po zásluze vyhrál.

Ve druhém utkání proti Troopers Black se blanenští také rychle ujali vedení, které dokázali držet po celý zápas. V polovině utkání vedl Atlas již 7:0 a zdálo se, že neohroženě kráčí za třemi body. Výpadek ve druhé části, během kterého dostali čtyři branky, však upozornil blanenské, že není vyhráno. Třetí část začala dvěma góly Troopers a bylo zaděláno na drama. To však blanenští nedopustili a zbytek zápasu pevně drželi ve svých rukou.

FBK Atlas Blansko – FBC Gepardi Brno yellow 16:5 (7:2, 4:0, 5:3), branky: 6x Kala O., 3x Müller, 2x Dosedla, 2x Pacas, Baráth, Šejnoha, Zachoval.

FBK Atlas Blansko – Troopers Black 14:8 (4:0, 3:4, 7:4), branky: 4x Kala O., 3x Baráth, 2x Dosedla, 2x Pacas, Baráth, Müller, Zachoval.

Junioři odehráli svá utkání v Pohořelicích. Nejprve je čekali domácí Panthers, kteří šli do vedení hned po šestnácti vteřinách. Poté již utkání bylo v režii blanenských, kteří dokázali vyhrát všechny tři hrací části a suverénně dokráčeli k zisku tří bodů. Šestibodové utkání odehrál Jan Opletal, který si odskočil z branky do pole a soupeře ničil.

Ve druhém utkání proti Panthers, tentokrát otrokovickým, již měl převahu právě soupeř. Po dvou třetinách vedl jasně o pět branek a nic nenaznačovalo dramatizaci utkání. Atlas však zabral a nebýt výpadku v polovině třetí části, kdy obdržel tři branky, mohlo být ze zápasu ještě pořádné drama.

FBC Panthers Pohořelice – FBK Atlas Blansko 3:9 (1:2, 2:3, 0:4), branky: 3x Opletal, 2x Jeřábek, Alexa, Navrátil, Polách, Švarc.

Panthers Otrokovice – FBK Atlas Blansko 9:4 (3:0, 2:0, 4:4), branky: Alexa, Jeřábek, Navrátil, Opletal.

Svá utkání odehráli také veteráni. V Němčicích nad Hanou je čekaly zápasy s týmy FBC Dragons a FBC Playmakers Prostějov. Do úvodního utkání vstoupily oba týmy opatrně, více ze hry měl Atlas a šel do vedení. To však dlouho nevydrželo, a ještě v první třetině šel do vedení tým Dragons. Blansko dokázalo srovnat na začátku druhé části, následně však byl zápas v režii soupeře, který jasně zvítězil.

Druhé utkání sice začalo opatrně, ale více ze hry měl Prostějov. Po dvou třetinách vedl soupeř již o 4 branky, které si dokázal ve třetí části hlídat.

FBC Dragons – FBK Atlas Blansko 12:3 (3:2, 3:1, 6:0), branky: Pavlíček, Soviš, Zouhar.

FBK Atlas Blansko – FBC Playmakers Prostějov 2:7 (0:1, 0:3, 2:3), branky: 2x Soviš.