Související zápasy

Starší žáci vybojovali čtyři body, veteráni jeden

V sobotu 4. března své utkání odehrály týmy starších žáků a veteránů. Oba týmy cestovaly na jih Moravy, veteráni do Znojma, starší žáci do Dolních Bojanovic. Starší žáci chtěli odvést z turnaje dvě výhry, v cestě jim však stály týmy Troopers Black a Florbal Hodonín B. Veterány čekaly těžké souboje s FBŠ Hummel Hattrick Brno a FBC Dragons.

Starší žáci vlétli do zápasu proti Troopers ve velkém stylu. První branku vstřelili již v první minutě, ve třetí již vedli o dva góly a v osmé šli do vedení 3:0. V první přestávce bylo skóre 3:1. Dominantní výkon pokračoval i ve druhé části, kdy blanenský tým přidal 4 branky a vedl po ní 7:2. Ještě deset minut před koncem zápasu vedl blanenský Atlas 8:3. Následně však přišel výpadek blanenského týmu a Troopers utkání srovnali a dokázali dovést do samostatných nájezdů. Zmar blanenských dovednostní soutěže prohloubily a bod navíc si odnesl tým Troopers.

TROOPERS Black – FBK Atlas Blansko 9:8pn (1:3, 1:4, 6:1; 1:0). Branky: 3x Kala O., 2x Králík, Bárta, Kala M., Pacas.

Druhý zápas byl vyrovnaný a po dvě třetiny velice dramatický. Blanenský tým šel do vedení, následně však nedokázal využít několika slibných šancí a hodonínský tým vývoj utkání otočil. Ve druhé části dokázal blanenský Atlas opět skóre srovnat a v zápase převzal iniciativu. Ve třetí části zápas rozhodnul dvěma góly Ondřej Kala a blanenští tak dokázali ve druhém zápase připsat výhru.

FBK Atlas Blansko – Florbal Hodonín B 4:2 (1:2, 1:0, 2:0). Branky: 2x Kala O., Dunka, Pacas.

Veteráni svá utkání ve Znojmě zahájili soubojem s Dragons. Vstup do utkání vyšel lépe blanenským a po brance Mášové šli do vedení. Na srovnávací branku soupeře reagoval ihned Dosedla a třetí blanenskou branku vstřelil Doležel. Po většinu zápasu se hrál opatrný florbal a brankáři své týmy drželi. Bohužel se v posledních minutách utkání dokázali Dragons dvakrát prosadit a utkání vyrovnat. Utkání proti FBŠ Hummel Hatrick Brno mělo jasný průběh. Brněnský tým nedal Atlasu absolutně žádnou šanci a po třetinách 4:0, 8:0 a 5:0 zvítězil s velkým rozdílem.

FBK Atlas Blansko FBC Dragons 3:3, branky: Doležel, Dosedla, Mášová.

FBK Atlas Blansko FBŠ Hummel Hattrick Brno 0:17.

Příští utkání odehrají starší žáci 1. dubna v Lužicích. Soupeři jim budou TJ Sokol Břeclav a Aligators. Veterány čeká o týden dříve souboj s Aligators v Olomouci.