Králův DvůrFBK Atlas Blansko
4:5(2:2,2:1,0:2)
ne 8. 10. 2023 17:00 @ SH Králův Dvůr, Národní liga, 5. kolo

Tři body z Králova Dvora, Atlas otočil skóre v posledních minutách

S okleštěnou sestavou, z důvodu rozsáhlé marodky, se hráči Atlasu vydali společně s fanoušky na dalekou cestu do Králova Dvora. V neděli 8. října je místní florbalový klub T.B.C. hostil ve své sportovní hale. Domácí tým měl před zápasem stejnou bilanci jako Atlas, tedy dvě výhry a dvě porážky. V řadách královedvorských se nejvíce prosazuje Jakub Šíma, který s 16 body (8+8) vede kanadské bodování soutěže.

Úvod zápasu byl v režii blanenských, po prvním střídání již vedli, když se po střele Crly prosadil Videman. Aktivní hra obou týmů se odvíjela především uprostřed hřiště. Když blanenští hráči v rychlém sledu dvakrát nedovoleně faulovali, naskytla se domácí možnost přesilové hry proti třem blanenským. Obrovskou výhodu dokázali domácí využít a srovnali stav. V pokračující klasické přesilovce se však prosadil blanenský Mazáč a poslal blanenské zpět do vedení. Domácí však utkání opět srovnali na konci úvodní části a do první přestávky se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ve druhé části se hra zrychlila a přitvrdila, několik zákroků na hraně rozhodčí pustili. Po jedné z mnoha nepřehledných situacích se prosadil Suchomel, kterému nahrával opět Crla. Za dvě minuty však Králův Dvůr opět srovnal krok, když se prosadil Martan. Po chybě v rozehrávce se domácí dostali do vedení, když se míčku zmocnil Řehák a Tenora proti němu nestihl zasáhnout. V pětatřicáté minutě se po tvrdém faulu na Svobody odporoučel na trestnou lavici domácí Škoula a dostal vyšší trest. V následné dlouhé přesilovce domácí ještě faulovali, dokonce dvakrát a Atlas tak měl více než dvouminutovou přesilovku proti třem domácím. Několik krásných sehrávek, střel Janíka, Videmana a Zukala však pochytal skvělý domácí brankář a T.B.C. šlo do druhé přestávky s vedením na své straně.

V závěrečné třetině se blanenští více stáhli a snažili se těžit z chyb v rozehrávce domácího týmu. V průběhu třetí části měli několik šancí blanenští, ale také domácí, všechny střely však pochytali výteční brankáři obou celků. Ve čtyřiapadesáté minutě se domácí provinili špatným střídáním a Atlas měl jedinečnou možnost srovnat skóre. Dlouho to vypadalo, že Atlas nic nevymyslí, ovšem na vteřinu přesně s koncem trestu domácího hráče se po nahrávce Videmana prosadil Janík a srovnal skóre. Za necelé dvě minuty si stejná dvojice vypracovala další šanci a kapitán blanenských ze vzduchu poslal Atlas do vedení. Závěrečné minuty přinesly několik šancí na obou stranách, avšak branka již nepadla a Atlas odváží důležité tři body z Králova Dvora.

Po celý zápas blanenské hnal za třemi body také neskutečný kotel, který fandil a skandoval po celou dobu utkání. To také potvrzuje domácí trenér, který blanenské fans chválil za vytvoření pěkné atmosféry.

Komentář trenéra Wilczka: Toto vítězství bych rád věnoval Ondrovi, který nás skvěle připravil předzápasovým rozborem z nemocnice. Utkání o trpělivosti a proměněných šancích. Divácky atraktivní zápas s mnoha vyloučeními. Děkuji soupeři, divákům a rozhodčím.

V dalším utkání vyzve Atlas na domácím hřišti v sobotu 14. října FbC Písek. Začátek utkání je v 19:00. Všechny fanoušky srdečně zveme.

T.B.C. Králův Dvůr – FBK Atlas Blansko 4:5 (2:2, 2:1, 0:2). Branky: 2x Janík, Mazáč, Suchomel, Videman.