TřinecFBK Atlas Blansko
10:1(5:1,1:0,4:0)
so 18. 3. 2023 19:00 @ SH Stars Třinec, Divize, 3. kolo

Třinec využil mečbol a postoupil do Národní ligy, Blansko čeká baráž

V sobotu 18. března zajížděl blanenský Atlas do Třince, kde vyzval domácí Intevo. Třinecký tým, který si z minulého týdne odvezl z kuřimské haly dvě výhry, byl krůček od postupu do Národní ligy. Blanenský Atlas se odhodlaně pokusil odvrátit neúspěch.

Zápas začal ve velkém tempu, oba týmy předváděly od úvodních vteřin atraktivní florbal. Blanenský tým však přece jen více bránil a na míčku hráli hlavně domácí. Byl to právě třinecký tým, který šel do vedení, když nenápadná střela Turoně propadla za záda Tenory. Následně však v nabídnuté přesilové hře dokázali blanenští srovnat skóre po skvělém výběhu a střele Borka. Vyrovnaný stav však vydržel pouze 32 vteřin, kdy domácí další nenápadnou střelou opět převzali vedení. Branka Třince na 2:1 započala čtyři minuty hrůzy pro blanenské, jelikož i přes veškerou snahu dokázal domácí tým přidat další tři branky a do první přestávky šel s pohodlným čtyřbrankovým náskokem.

Druhá třetina přinesla opět kvalitní florbal obou týmů. Atraktivitě zápasu přidaly individuální schopnosti hráčů na obou stranách. Po několika nevyužitých vyloučení utekl v oslabení Vojtěch Fedra a byl faulován. Následné trestné střílení však Atlas neproměnil a v závěru druhé části přišel trest, když blanenský tým inkasoval ve vlastní přesilovce. Do závěrečné části vstoupil Atlas aktivně, bohužel se však skóre neměnilo. Do otevřené obrany blanenských se dostával domácí tým častěji a častěji a postupně navyšoval skóre, které se zastavilo až na propastných 10:1.

Komentář trenéra Wilczka: Moc často sem nepíšu, takže se omlouvám za případné chyby. Chtěl bych poděkovat Třinci i Olomouci za skvělá utkání, která nám ukázaly směr kam se chceme posunout! Třinec patří svou kvalitou do 1.ligy a doufám, že ho tam za rok uvidíme. Náš tým ho bude brzy následovat! Za mě tohle byl svátek florbalu! Děkuji všem fanouškům #atlasulatras

FBC Intevo Třinec – FBK Atlas Blansko 10:1 (5:1, 1:0, 4:0). Branka: Borek.

Blanenský Atlas svoji dlouhou sezónu ještě nekončí. V baráži o Národní ligu jej tým čeká FBC Hranice. Série hraná na tři vítězná utkání začne v Hranicích na Moravě o víkendu 1. a 2. dubna. Na Velký pátek 7. dubna a v sobotu 8. dubna se odehraje třetí a případné čtvrté utkání. Případné páté utkání je naplánováno na 16. dubna. Věříme, že si najdete cestu na utkání blanenského týmu a podpoří jej co nejvíce fanoušků!