Související zápasy

V lednových zápasech vybojovali veteráni čtyři body

Po měsíci přinášíme také přehled ze zápasů veteránského týmu. V měsíci lednu odehrál čtyři utkání, z nichž si odnesl čtyři body i přes to, že dokázal vstřelit pouze 9 branek.

První lednový víkend vyrazili veteráni na svá utkání do Křenovic. Hned v prvním utkání turnaje je čekali domácí Aligators. Zápas, který byl od začátku vyrovnaný mnoho branek nepřinesl, dobře chytající brankáři a výborné obrany drželi až do 20. minuty, kdy se po nahrávce Syrového prosadil blanenský Bezděk. Vedení blanenským však zůstalo pouze minutu a domácí Aligators dokázali srovnat. Ve třetí části nevyužil Atlas nabídnutou přesilovku a Aligators trestali, když se tři minuty před koncem prosadil Gremmel. V závěru však dokázal využít Bezděk výbornou nahrávku od Lukáše Kuchaře a zápas nakonec skončil dělbou bodů. Druhé utkání turnaje proti Znojmu skončilo jasnou výhrou znojemských, kteří jsou suverénem soutěže.

FBK Atlas Blansko Aligators Klobouky 2:2, branky: 2x Bezděk.

FBK Atlas Blansko TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:14, branka: Suchý.

V sobotu 28. ledna čekal veterány další turnaj, tentokrát v Brně na hale VUT. V silné sestavě chtěl blanenský tým naplno bodovat a v zápase proti Holešovu tomu vše odpovídalo. V 10. minutě vedl Atlas již o tři branky a na skvělém výkonu nezkazilo nic ani snížení Holešova. Druhá i třetí část byla pod taktovkou blanenských a holešovským nepovolili ani závěrečný tlak. Výborně se prezentoval Luboš Bezděk, který zaznamenal hned 4 asistence. Ve druhém utkání proti Prostějovu se blanenským nepodařil začátek a prostějovský tým v něm odskočil do tříbrankového vedení. V zápase, ve kterém bylo až příliš mnoho vyloučení na blanenské straně nedokázal Atlas ani jednou skórovat a odešel bez bodu.

FBK Atlas Blansko Florbal Holešov 6:3, branky: 2x Mášová, 2x Suchý, Charvát, Pivoda.

FBK Atlas Blansko FBC Playmakers Prostějov 0:5.

Po třinácti odehraných zápasech mají blanenští veteráni na svém kontě tři výhry, dvě remízy a osm porážek. S jedenácti body se v prozatímní tabulce nachází na 5. místě. Na čtvrtý Holešov ztrácí již osm bodů. Podobný rozdíl je však i mezi Blanskem a dvojicí na dně tabulky – Aligators, Dragons.

Příští turnaj odehrají veteráni 4. března ve Znojmě. Soupeři jim budou týmy FBŠ Hummel Hattrick Brno a FBC Dragons.