FBK Atlas BlanskoZnojmo
7:4(0:1,4:1,3:2)
pá 10. 2. 2023 20:15 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 21. kolo

V pohodovém tempu přehrál Atlas znojemskou rezervu

Netradičně již v pátek 10. února se představil blanenský A tým na domácím hřišti. Do Blanska přijel rezervní tým Znojma. Již před zápasem hosté avizovali, že rozhodně nepřijedou v nejsilnější sestavě a trenéři Blanska se do zápasu rozhodli poslat kombinovanou sestavu složenou především z juniorů.

Od úvodu se hrálo opatrné a místy poměrně ospalé utkání. Hned v úvodu dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou však nevyužili. Největší šance v přesilové hře Znojma měl blanenský tým, Vojtěch Fedra dvakrát utekl obraně, ovšem brankář jej vychytal. O jedinou změnu skóre v první třetině se postaral znojemský tým.

Druhá část začala z pohledu Atlasu aktivněji, ovšem po jednom z brejků vedli hosté již o dvě branky. Zlepšenou hru blanenského týmu potvrdila branka Marka Švarce, který si po nahrávce Borka připsal premiérovou trefu v mužském týmu. Blanenský tým snížení nakoplo a na hřišti začal mít převahu. Svým výkonem mužstvo strhl Vojtěch Fedra, který do konce druhé části přidal dvě branky a na další nahrál. Blanenský tým po dvou třetinách vedl 4:2.

V poslední části zápasu se znojemští opět rychle prosadili, a navíc dostali možnost přesilové hry. V oslabení však utekl Vojtěch Fedra a naservíroval míček Langrovi, který se prosadil. Také pro něj to byl první gólový zápis v mužském A týmu. Zápas se v poklidném tempu pomalu blížil ke konci, když šest minut před závěrečnou sirénou vstřelil branku Borek a Atlas vedl již o tři branky. Snížení Znojma a následný oddechový čas dal tušit, že přijde závěrečný znojemský tlak. Ten však nepřišel, a naopak na konečných 7:4 upravil letošním bodem číslo 100 Vojtěch Fedra, když se prosadil po nahrávce Borka.

Komentář trenéra Macha: V dnešním zápase dostali příležitost se ukázat hlavně junioři. Všichni hráči, kteří se dnes dostali na hřiště předvedli kvalitní výkony a ukázali, že s nimi musíme počítat. Oplík dnes zachytal výborně a předvedl opět svoje kvality. V utkání o nic dnes jinak už nešlo, proto tomu odpovídalo i nasazení a tempo zápasu. Děkujeme rozhodčím, soupeři a divákům. jedeme dál! #freeFerko

K poslednímu utkání základní části zajíždí blanenský tým do Vysokého Mýta. Utkání začíná v sobotu 18. února v 19:30. Již následující víkend rozehrají blanenští sérii prvního kola playup. Na domácím hřišti vyzvou tým FBS Olomouc.

FBK Atlas Blansko – TJ Znojmo LAUFEN CZ U23 B 7:4 (0:1, 4:1, 3:2). Branky: 3x Fedra V., Bělaška, Borek, Langr, Švarc.