ZŠ HorníFBK Atlas Blansko
8:16(2:5,3:3,3:8)
ne 2. 10. 2022 18:00 @ SH Tuřany, Divize, 4. kolo

Venkovní hřiště, domácí atmosféra = 3 body pro Atlas

V neděli 2. října zajížděl blanenský A tým na půdu neoblíbeného soupeře Hornets Brno ZŠ Horní. Brněnští hráči v loňské sezóně dokázali v obou zápasech nastřílet Blansku 10 gólů a pak byl cíl jasný, zastavit tuto sérii.

Úvodní tlak měli hráči Atlasu. Pěkné kombinace však brankou neskončily, a tak šli do vedení domácí. Blanenské však nakopl jak inkasovaný gól, tak i kotel fanoušků, kteří neváhali a do Brna přijeli Atlas podpořit. Vyrovnávací branku vstřelil Borek. Do vedení poslal blanenské Kučera a ihned po něm vsítil branku Ducar. Kaňkou na slibně rozjeté třetině byl faul Borka a využitá přesilovka hostů, když si do vlastní sítě srazil míček Frýdek. V poslední minutě využil tlaku Kučera. Následně se blanenští ještě pokusili vsítit jeden gól, střela Janíka orazítkovala tyč a míč si do vlastní sítě srazil jeden z dobíhajících obránců. Prví třetina tak skončila s tříbrankovým vedením na straně blanenských.

Vyrovnaná druhá část začala snížením domácích, ovšem za 20 vteřin zvýšil opět na rozdíl tří branek Vojtěch Fedra. Po pěkné akci domácích bylo opět sníženo na rozdíl dvou branek. Kostrbatou pasáž hry ukončil faul domácího hráče a následná využitá přesilovka, po výborné nahrávce Frýdka se prosadil přízemní ranou Koumar. Po krásné akci bratrů Fedrů se prosadil Jakub a rozdíl byl již čtyřbrankový. S tím se domácí nesmířili a po zbytečné chybě v rozehrávce opět snížili. Po druhé třetině tak platilo skóre 8:5 z pohledu blanenského týmu.

Úvod třetí třetiny patřil domácím. Dva rychlé góly a snížení na 7:8 mohl na hokejky Atlasu vnést mírnou nervozitu, to se však nestalo. V rozmezí dvou minut se trefili všichni tři bratři Fedrové, Vojtěch, Jakub a následně i František, rázem byl rozdíl skóre opět o čtyři branky. V dalším průběhu zápasu se domácí snažili napadat, hráli aktivně, ale hráči Atlasu s klidem na hokejkách dobře řešili nastalé situace. Dvěma góly zkompletoval Kučera hattrick, další dva přidal do odkryté svatyně domácích. Hornets dokázali pouze korigovat, ovšem poslední slovo v zápase měl Atlas, František Fedra se nejlépe zorientoval před bránou a gólem na 16:8, z pohledu Atlasu, završil zápas.

Po celou dobu tým podporoval opět fantastický kotel, který dodává týmu energii a dokáže povzbudit v momentech, kdy je soupeř lepší. Děkujeme všem, kteří vážili cestu v neděli večer do Brna.

Komentář trenéra Macha: Od začátku do konce jsme drželi otěže zápasu. Navázali jsme na dobrý výkon z posledního pohárového zápasu. Děkujeme soupeři, rozhodčím a úžasným divákům! Jedeme dál! #altasultras

V dalším kole čeká Atlas tým FbK TJ Svitavy. Zápas se odehraje 8. října od 19:00. Pikantní souboj to bude zejména pro trenéry. Ondřej Mach i Vojtěch Wilczek ve Svitavech strávili část svých aktivních kariér. V týmu Svitav také do loňské sezóny působil David Čermák. Zveme všechny fanoušky blanenského florbalu na Kuželnu!

Hornets Brno ZŠ Horní – FBK Atlas Blansko 8:16 (2:5, 3:3, 3:8). Branky: 5x Kučera, 3x Fedra V., 2x Fedra F., 2x Fedra J., Borek, Ducar, Koumar, vlastní.