Související zápasy

Veteráni a dorostenci dokázali vyhrát, starší žáci vezou alespoň bod

Poslední herní víkend roku 2023 poslal do akce hned tři mládežnické celky. V sobotu se na domácím hřišti představili elévci, kteří se ve čtyřech utkání statečně rvali se svými soupeři. V Brně odehráli svá utkání starší žáci a dorost zajížděl do Kyjova. Trojici mládežnických celků doplnil tým veteránů, který hrál svá utkání v Olomouci.

Dorostenecký tým čekali nejdříve domácí hráči FBC Dragons. Úvod blanenským nevyšel, jelikož po dvaceti vteřinách již prohrávali. Domácí dali Atlasu šanci v podobě přesilové hry, jenže ta blanenským hrubě nevyšla, a dokonce dvakrát inkasoval. Čtvrtý gól utkání přidal opět domácí tým a po první části měl pohodlný čtyřbrankový náskok. Ve druhé části se dostavila zlepšená hra Blanska, ovšem gól nepadl. V úvodu třetí části blanenští snížili na rozdíl dvou branek, ovšem větší dramatizaci již nezvládli.

Druhé utkání s FBC Slovácko bylo na branky bohatší. Úvodní část zvládl lépe soupeř, ovšem ve druhé části se blanenští dostávali více k otěžím zápasu a na jejím konci překlopili vedení na svoji stranu. V poslední části se Slovácko několikrát dotáhlo, ovšem Atlas dokázal vedení udržet a zapsal si svoji třetí letošní výhru.

FBC Dragons – FBK Atlas Blansko 6:3 (4:0, 0:0, 2:3) Branky: Králík, Nečas, Nechuta.

FBC Slovácko – FBK Atlas Blansko 8:10 (3:2, 3:5, 2:3) Branky: 4x Nechuta, 2x Navrátil, 2x Němec, Alexa, Nečas.

Starší žáci odehráli dva odlišné zápasy. V úvodním proti Hattricku Brno se rychle ujali dvoubrankového vedení, které udrželi do konce první části. Následně ještě zvýšili na 3:1, poté však brněnský tým zapnul na vyšší rychlost a dokázal utkání otočit. Ve třetí části však blanenský tým opět překlopil vedení na svoji stranu a vše nasvědčovalo tomu, že si ze zápasu odnese výhru. V poslední minutě však Hattrick srovnal a následně v samostatných nájezdech dokázal vyhrát.

Utkání s brněnskými Bulldogs byl velice nepovedený. Domácí Bulldogs od první minuty na hřišti dominovali a porazili blanenské rozdílem třídy. Za Atlas se prosadil dvakrát Martin Kala.

FBŠ Hattrick Brno Blue – FBK Atlas Blansko 8:7pn (1:3, 4:2, 2:2; 1:0) Branky: 3x Müller, 2x Dosedla, Baráth, Kala O.

FBK Atlas Blansko – Bulldogs Brno B 2:17 (1:6, 0:6, 1:5) Branky: 2x Kala M.

Veteráni v Olomouci čekaly dva těžké zápasy. Nejdříve se ve vyrovnaném zápase utkali s FBC Playmakers Prostějov. Od prvních minut bylo jasné, že půjde o pohledný florbal. Po první části bylo skóre vyrovnané, druhá vyšla lépe týmu z Hané a vybudoval si rozhodující náskok. Atlas i přes dobrou třetí třetinu nedokázal utkání srovnat. Druhé utkání s FBC Dragons bylo jasně v režii blanenských. Atlas si vytvořil rozhodující náskok již v první části, kterou zvítězil 7:1. Po zbytek zápasu již kontroloval skóre a došel pohodově k úspěšnému konci.

FBC Playmakers Prostějov – FBK Atlas Blansko 7:6 (2:2, 3:1, 2:3) Branky: 2x Bezděk, Balák, Marek, Soviš, Zouhar.

FBK Atlas Blansko – FBC Dragons 13:6 (7:1, 3:2, 3:3) Branky: 6x Soviš, 3x Bezděk, 2x Mášová, Charvát, Marek.