FBK Atlas BlanskoNáchod
5:6(2:3,1:1,2:2)
so 9. 9. 2023 17:00 @ TJ ČKD Blansko, Národní liga, 1. kolo

Vstup do Národní ligy blanenským nevyšel, Náchod bere všechny body

V sobotu 9. září se v Blansku odehrálo kýžené první kolo Národní ligy. K úvodnímu ligovému zápasu přicestoval do haly v Údolní ulici tým Florbal Primátor Náchod. Hostující hráči se v loňské sezóně umístili na 7. místě tabulky a v následném play-off podlehli vítězům Národní ligy západ z Čelákovic.

Úvod utkání vyšel blanenským fantasticky. Již po jednadvaceti vteřinách otevřel skóre domácí Jeřábek, pro kterého to byla také první ligová trefa v mužské kategorii. Hosté dokázali rychle reagovat, když za zády Tenory skončila nepříjemně skákající střela. Následně se hosté po pěkné akci dostali do vedení. Úvodní desetiminutovku završil domácí Mazáč srovnávajícím gólem. Na úvodní vyrovnanou pasáž navázala oparná hra z obou stran. Po jedné z pěkných kombinací se dokázali hosté opět prosadit a v zápase podruhé vedli. Dvě vteřiny před koncem první části byl vyloučen Navrátil a hosté uzavřeli třetinu nebezpečnou standardní situací.

Druhá třetina začala tlakem náchodským, kterému pomohla přesilová hra. Ubráněné oslabení domácí nakoplo a blanenští hráči začali v zápase být lepším týmem. Následovaly dvě nevyužité přesilové hry, po jedné na každé straně. Pohledná třetina nabízela spoustu gólových příležitostí, pěkné akce byly vidět na obou stranách a po jedné z nenápadných střel hosté odskočili do dvoubrankového vedení. Blanenský tým však zásluhou Zukala opět snížil.

Ve třetí části se v rychlém sledu prosadili dvakrát hosté a vytvořili si již komfortní tříbrankové vedení, které navíc bylo podpořeno jejich přesilovou hru. Blanenský tým však obětavě bránil a oslabení přečkal. Po následném oddechovém času Atlas hru zintenzivnil a aktivní napadání dělalo náchodským problémy. V rychlém sledu se prosadili Mazáč se Zukalem a blanenští hráči ve svém tlaku pokračovali. Bohužel však ani následná hra bez brankáře úspěch nepřinesla a Náchod si tak z blanenského hřiště odvezl všechny body.

Komentář trenéra Wilczka: Dnes jsme odehráli kvalitní utkání proti kvalitnímu soupeři. Musím tým pochválit za výbornou produktivitu, ovšem k lepšímu výsledku chybělo více střel. Děkujeme soupeři, rozhodčím a fanouškům za utkání.

V následujícím zápase zajíždí mužský tým do Brna. V neděli od 18:00 vyzvou ve Sportovní hale v Měšťanské ulici domácí Troopers.

FBK Atlas Blansko – Florbal Primátor Náchod 5:6 (2:3, 1:1, 2:2). Branky: 2x Mazáč, 2x Zukal, Jeřábek.