Související zápas

florbalový klub
FBK Atlas BlanskoSK Jihlava
10:6(2:1,2:5,6:0)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 12. kolo
40_20221128_160126.jpeg

Výborná třetí třetina zajistila udržení neporazitelnosti

V neděli 27. listopadu začala druhá polovina divizní sezóny. Do blanenské haly přijel tým Andone SK Jihlava, který zatím jako jediný dokázal obrat blanenský Atlas o bod. V tabulce se hosté nacházejí na 7. místě a dělí je čtyři body od sestupové hranice.

Zápas začal jako z říše snů. Po vyhraném úvodním buly nahrál Vojtěch Fedra do úniku, za obránce Jilhavy, Kučerovi, který se z těchto pozic mýlí málokdy. Druhý gól zápasu vstřelil opět Kučera, tentokrát po nahrávce Kunstmüllera. Dvoubrankové vedení domácí uklidnilo, Jihlava však dokázala postupem času hru vyrovnat. Po vyloučení domácích dostali navíc jihlavští hráči možnost přesilové hry. Po jedné z nepřesných střel hostů přišel šťastný odraz od zadního mantinelu na volného hráče Jihlavy, který s jistotou snížil. Do konce první části se hrál opatrný florbal, oba týmy dobře bránily a skóre se již neměnilo.

Druhá část začala svižně, domácí hráli aktivněji. Soupeř z Jihlavy se však poměrně rychle, a často i lehce, dostával do útočného pásma. Z dobře mířené střely od mantinelu hosté srovnali. Na vyrovnávací trefu reagoval Kučera, který poslal Blansko do vedení a současně také uzavřel hattrick. Netrvalo to nijak dlouho a Jihlava opět srovnala krok, tentokrát se se štěstím prosadili zpoza brány. Následně byl při své individuální akci faulován Jakub Fedra a bylo nařízeno trestné střílení, tuto možnost využil s přehledem Müller. Domácí zlepšili hru a snažili se hostům odskočit. Po faulu na Janíka navíc dostali výhodu přesilové hry. Pěkné kombinace však brankou neskončili, a Jihlava dokázala zaváhání potrestat a opět srovnat skóre. Jihlavský tým hrál více jak vyrovnanou partii a dal blanenským lekci z produktivity, jelikož do konce druhé třetiny se ještě dokázal dvakrát prosadit.

Třetí část blanenský tým začal s aktivní hrou na dvě formace. Rychlou brankou v první minutě třetí části dodal klid na blanenské hole Kučera. Stupňující se tlak domácích proměnil v šesté minutě Bělaška ve vyrovnávací branku, na něj dokázali v rychlém sledu navázat Koumar a Vojtěch Fedra a rázem vedl Atlas o dvě branky. Po vzájemném vyloučení dvou hráčů se hrálo dvě minuty ve čtyřech. Hru v menším počtu hráčů dokázal využít blanenský tým zásluhou Michala Bělašky. V závěru se hostující tým pokusil o hru bez brankáře, kterou však potrestal přesným zásahem Jakub Fedra a uzavřel skóre utkání.

Komentář trenéra Macha: Po výborném nástupu do zápasu z naší strany se hra postupem času vyrovnala. V dalším průběhu zápasu nás soupeř předčil v efektivitě zakončení. Do poslední části jsme se vrátili k zodpovědné a aktivní hře a jsme rádi, že jsme náročný zápas nakonec zvládli. Děkujeme soupeři za férovou hru, rozhodčím za vedení zápasu a naši fanoušků za podporu! Jedeme dál! #atlas.blasnko

V příštím zápase čeká Atlas zápas ve Skutči. Zápase se hraje od 19 hodin v Městské sportovní hale Skuteč.