Související zápasy

florbalový klub
43_20221205_154727.jpg

Výborný vstup dorostenců do druhého koše, béčko odváží z Morkovic dvě výhry

V sobotu 19. listopadu hrálo své zápasy družstvo dorostenců v Pohořelicích. Po úspěšném boji ve třetím výkonnostním koši se tým posunul zpět do druhého koše, v úvodním turnaji je čekal Florbal Hodonín a FbŠ Hattrick Brno B. Prakticky ve stejný čas se také představila mužská rezerva. V Morkovicích je čekal Adamov a Brno-Husovice.

Úvodní zápas dorostenců proti Florbal Hodonín se od začátku hrálo spíše defenzivně. Oba týmy se již znají, v předchozím vzájemném zápase vyhráli hodonínští 7:6. Do vedení šel Atlas po brance Jeřábka, v první části nedokázal blanenský tým využít dvou nabídnutých přesilovek, ve druhé části dokonce měl možnost dvou trestných střílení, které však nebyly využity. Hodonín zkušeně trestal a ve druhé části skóre otočil. Blanenský tým však nic nevzdal, poctivou hrou dokázal postupně na hřišti dominovat a otočil skóre ve svůj prospěch. Na konečných 6:3 dával branku Matěj Konečný, který uzavřel hattrick.

FBK Atlas BlanskoFlorbal Hodonín 6:3 (1:0, 0:2, 5:1). Branky: 3x Konečný, 2x Jeřábek, Holík.

Zápas proti brněnskému Hattricku byl od začátku spíše defenzivní. První branku vstřelil právě brněnský tým. Poměrně rychle se však blanenským povedlo dorovnat a následně i otočit skóre. Ve druhé části Atlas dobře bránil a útočil do otevřenější obrany, náskok navýšil brankami Holíka a Jeřábka. V závěru Hattrick dobýval bránu Atlasu, ovšem blanenští hráči nedovolili nic víc než jen snížení na rozdíl jedné branky.

FbŠ Hattrick Brno B – FBK Atlas Blansko 3:4 (1:2, 1:2, 1:0). Branky: Hlaváček, Holík, Jeřábek, Urbánek.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 17. prosince opět v Pohořelicích. Soupeři tentokrát budou Hornets Brno ZŠ Horní a Sokol Brno I EMKOCase GulliversB.

B tým mužů se vydal do Morkovic, kde je čekali dva týmy ze spodních pater tabulky – FBC Sokol Adamov a TJ Sokol Brno-Husovice. V zápase proti Adamovu blanenští rychle odskočili o čtyři branky a celkové skóre ukázalo, že to byl rozhodující faktor. Adamov sice svoji hru zlepšil a postupně i vyrovnal, blanenské však v bráně několikrát podržel Opletal.

Utkání s Husovicemi se neslo v pohodovém tempu. První část blanenští vyhráli v poměru 3:0, ve druhé části však nastalo trápení v koncovce, které zlomili hráči Atlasu až v poslední minutě, kdy vstřelili dvě branky. Následně již zkušeně kontrolovali hru a dokázali ještě dvě branky přidat. Celkově tak dokázali vyhrát 7:0.

FBC Sokol Adamov – FBK Atlas Blansko B 7:11 (2:4, 3:3, 2:4). Branky: 3x Hrazdíra, 3x Kroutil, 2x Moučka, 2x Syrový, Bládek.

FBK Atlas Blansko BTJ Sokol Brno-Husovice 7:0 (3:0, 2:0, 2:0). Branky: 2x Kroutil, 2x Langr, Foret, Hrazdíra, Moučka.