Související zápas

florbalový klub
SvitavyFBK Atlas Blansko
2:14(1:6,1:4,0:4)
so 17. 12. 2022 18:00 @ SH Na Střelnici Svitavy, Divize, 15. kolo
50_20221219_164022.jpg

Výborný výkon mužů, ve Svitavách nadělili domácím 14 branek

Mužský tým vyrazil v sobotu 17. prosince na jeden z nejkratších výjezdů. Od 18 hodin je ve svitavské hale Na Střelnici hostil právě domácí tým FbK TJ Svitavy. Houževnatý soupeř, který však v posledních letech zažívá až tragické období, se nachází na 10. místě divizní tabulky a je velice reálně ohrožen možným sestupem do regionální ligy. Do zápasu naskočil také bývalý hráč Svitav, nyní trenér Blanska, Ondřej Mach, který se postavil tváří v tvář svému synovci se stejným jménem.

Úvod utkání přinesl opatrnou hru z obou stran. Byl to tým z Blanska, který šel po střele Vojtěcha Fedry do vedení. Domácí Svitavy však dokázaly rychle reagovat a srovnat krok. Postupem času začal blanenský tým dominovat v zápase a po brankách Svobody, Janíka, druhé brance Vojtěcha Fedry, trefě Kučery, přesně umístěné dorážky Jakuba Fedry, a také vychytaného trestného střílení Tenory, šel do první přestávky s pohodlným vedením 6:1.

Ve druhé části se hra příliš nezměnila. Svitavský tým občas zatápěl blanenské obraně, ale ta dobře střely blokovala. Druhý gól Lukáše Kučery v zápase a přesné zásahy Borka s Vojtěchem Fedrou znamenali ještě výraznější náskok 9:1. V polovině zápasu dokázal domácí tým snížit stav, to ovšem bylo, co se týče skóre, z jejich strany vše. V závěru druhé části se dokázal prosadit ještě Jakub Fedra, který tak zapříčinil, že na konci druhé části svítilo na časomíře skóre 10:2.

Poslední část utkání začala obdobně, jako všechny předcházející. Blanenský tým s míčkem na florbalkách tvořil hru a vytvářel si střelecké šance. Po jedné z takových akcí dokázal vstřelit svůj první divizní gól Martin Tesař. Dobře naladěný blanenský tým poslal na rozdíl deseti branek svým čtvrtým gólem Vojtěch Fedra. V závěru utkání se prosadil po signálu ze standardní situace přesnou střelou Janík a skóre uzavřel Jakub Fedra, který zároveň zkompletoval hattrick.

Komentář vedoucího družstva Frýdka: Svitavy byly houževnatým soupeřem a nedali nám nic zadarmo. Náš výborný výkon nás donesl až k této Vánoční nadílce. Soupeři přejeme, aby ze sebe sundal deku, která na něm v posledních kolech leží a ukázal své kvality, které tam stále jsou. Nakonec přejeme Ondrovi Machovi brzké uzdravení. Děkujeme soupeři za zápas. #atlasultras

Dalším soupeřem Atlasu bude v neděli 8. ledna FbK Orlicko-Třebovsko. Zápas se odehraje od 18 hodin v blanenské hale v Údolní ulici.

FbK TJ Svitavy – FBK Atlas Blansko 2:14 (1:6, 1:4, 0:4). Branky: 4x Fedra V., 3x Fedra J., 2x Janík, 2x Kučera, Borek, Svoboda, Tesař.