Související zápasy

florbalový klub
60_20230130_132945.jpg

Výhra proti Gepardům udržela dorostence v prvním koši

V neděli 29. ledna odehrál tým blanenských dorostenců dva zápasy v brněnských Tuřanech. S vědomím, že k udržení pozice v prvním výkonnostním koši je třeba jednou zvítězit šli do zápasů proti týmům FBC Gepardi Brno a ŠSK ZŠ Očovská Hodonín. O motivaci bylo postaráno, jelikož další košové kolo Atlas pořádá na domácím hřišti a chce se ukázat v tom nejlepším světle.

Úvodní utkání celého turnaje odpovídalo tomu, že se hrálo již v devět hodin ráno. Oba týmy nepředváděly příliš pohledný florbal, ani hru v nejlepším tempu a spíše se snažily soupeře uspat. Postupem času se hra ustálila, Gepardi měli míček více na holích, ovšem nebezpečné akce předváděl především blanenský tým. Po závaru před brněnskou brankou se ke konci první části prosadil Jeřábek a poslal blanenské do vedení. Ve druhé třetině zafungovaly výborně obrany, nepustily za svá záda ani jednu branku, a především ta blanenská nedopustila jedinou střelu na bránu svého brankáře. Když ve třetí části zvýšil Atlas zásluhou Jeřábka a Holíka na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Bohužel mírné polevené blanenských zapříčinilo zbytečné drama, když Gepardi dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Do odkryté brněnské branky dokázal výhru pojistit Pernica.

FBK Atlas BlanskoFBC Gepardi Brno 4:2 (1:0, 0:0, 3:2). Branky: 2x Jeřábek, Holík, Pernica.

Utkání s Hodonínem se neslo ve znamení velkého očekávání. Blanenští věděli, že soupeř je jeden z vůbec těch nejlepších v soutěži. V úvodu však dokázal Atlas dostat do vedení Pernica, který využil dobrého napadání a prostřelil brankáře Hodonína. Tento moment však hodonínské nabudil a převzali kontrolu nad zápasem. V první části dokázali otočit skóre a od většího rozdílu skóre držel blanenské Chabiča, který pochytal velké množství střel. Ve druhé části se hra srovnala, a i blanenský tým dokázal zatápět hodonínské obraně. Změnit skóre dokázali opět hráči ZŠ Očovské. Do závěrečné části blanenský tým zkusil na soupeře vlétnout, ovšem efekt to mělo opačný a hodonínský tým přidal další čtyři góly.

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín – FBK Atlas Blansko 7:1 (2:1, 1:0, 4:0). Branka: Pernica.

Komentář trenéra Janíka: Přijeli jsme si pro body a ty si odvážíme. Dneska nás malinko opustilo štěstí v zakončení, které chybělo především ve druhém zápase, tam jsme těch pět branek klidně dát mohli. Nemohu však říct, že by kluci nemakali, bohužel to nelepilo. Celkově jsme však spokojeni, jak jsme v prvním koši zabojovali a udrželi se v něm. Příště hrajeme doma, tak doufám, že přijde hodně fanoušků.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 11. února v blanenské hale v Údolní ulici. Soupeři blanenského Atlasu bude ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a Bulldogs Brno Orange.