Související zápasy

Vyrovnané zápasy přinesly dorostencům tři body

V sobotu 22. října čekal na dorostence již třetí turnaj 2. ligy dorostenců. Po pádu do třetího koše čekají na dorostence zápasy s K1 Florbal Židenice, Florbal Hodonín, Bulldogs Brno Black a TJ Sokol Břeclav. Na turnaji v Lužicích je čekaly utkání s Židenicemi a Hodonínem.

Začátek zápasu patřil Židenicím, které však vychytal blanenský gólman Chabiča a skóre otevřel po individuální akci blanenský Holík. Židenice zápas sice srovnali, ale Atlas v první třetině předváděl pěknou, svižnou hru. Prosazovali se však hráči obou týmů a po první třetině vedli hráči Blanska o gól 4:3. Hráči Židenice ve druhé části blanenské zatlačili a vývoj zápasu otočili, s tím se však Atlas nesmířil a zápas opět překlopil na svoji stranu. Jednobrankové vedení vydrželo blanenským až do 40. minuty, kdy vyrovnal pěknou střelou jeden z hráčů Židenic. Vše rozsekl individuální akcí kapitán blanenských Jeřábek a Atlas odešel se zápasu se třemi body.

K1 Florbal Židenice – FBK Atlas Blansko 6:7 (3:4, 2:2, 1:1). Branky: 2x Navrátil, Holík, Jeřábek, Konečný, Nechuta, Urbánek.

Utkání s Hodonínem bylo od začátku ve znamení aktivní hry obou celků, z nichž domácí Hodonín měl více příležitostí a zaslouženě vedl o tři branky. V poslední minutě první části Jeřábek snížil a ukázal všem hráčům Blanska, že i výborně chytajícímu brankáři jde dát gól. Hodonín měl však zápas pevně v rukou a ve druhé části zvýšil na 5:1 a následně 6:2 ze svého pohledu. Hráči Atlasu však nic nevzdali, předváděli pěkné akce, zjednodušili hru a zaslouženě dokázali vývoj zápasu vyrovnat, když 5 minut před koncem vyrovnali na 7:7. V závěru se dostali do obrovského tlaku a hodonínští hráči míčky pouze odpalovali, bohužel však jeden z jejich výhozů byl přímo do volného prostoru, kde zrovna nabíhal jeden z hráčů Hodonína, který zápas nakonec překlopil na stranu domácích.

FBK Atlas BlanskoFlorbal Hodonín 7:8 (1:3, 2:3, 4:2). Branky: 2x Jeřábek, 2x Konečný, Holík, Navrátil, Zemánek.

Komentář trenéra Janíka: První zápas poněkud laxní, zápas jsme mohli zlomit už v první části, ale zbytečně jsme si ho zkomplikovali. Druhý zápas neskutečný, prohrávat o 4 branky, kdy byl soupeř prostě lepší, vzchopit se a vyrovnat a potom dokonce mít několik šancí na obrat, neuvěřitelné. Že jsme nakonec prohráli je pouze úděl toho, že jsme prostě chtěli dát gól a vyhrát. Za celý turnaj si všichni hráči připsali alespoň jeden bod, což je také fantastické. Obrovské díky všem!

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 19. listopadu. v Hodoníně. Soupeři budou domácí Bulldogs Brno Black a TJ Sokol Břeclav.