DošwichFBK Atlas Blansko
11:8(2:3,3:1,6:4)
so 21. 10. 2023 19:00 @ SH Milevsko, Národní liga, 7. kolo

Z Milevska odjíždí Atlas bez bodu, přestřelka vyzněla lépe pro domácí

V sobotu 21. října se blanenský A tým společně s fanoušky vydal na další dlouhou cestu za venkovním zápasem. Tentokrát jim los určil souboj s dalším nováčkem soutěže Milevskem. Domácí Došwich, který má v sestavě zlatého medailistu z mistrovství světa juniorů Martina Dolejše, a také jeho bratra Davida, který je součástí aktuální juniorské reprezentace, se před utkáním nacházel na osmém místě tři body za blanenským týmem. Nejproduktivnějším hráčem domácí, zároveň s třinácti góly nejlepším střelcem soutěže, byl Daniel Dolejš (13+3).

Přímo raketový vstup do utkání blanenského týmu zařídil již po čtyřech vteřinách Jan Videman, který překonal domácího brankáře. I v dalším střídání měl Atlas šance a domácí jasně přehrával. Bohužel další branku blanenský tým nepřidal a domácí skóre srovnali zásluhou Dolejše. Na vyrovnávací branku však Atlas reagoval nejlepším možným způsobem, když se prosadil Kučera a vzápětí po skvělém výhozu Opletala i Suchomel. V osmnácté minutě opět snížil Dolejš a do první přestávky šel Atlas s jednobrankovým náskokem.

Druhá část byla o poznání více opatrná, oba týmy se snažily především neinkasovat a první branku druhé třetiny viděli diváci až v jedenácté minutě. Následně však domácí Milevsko faulovalo a Atlas dostal výhodu přesilové hry. Po několika pěkných kombinacích se prosadil Videman, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru. Bohužel domácí opět rychle srovnali, když se trefil počtvrté Dolejš. Pětadvacet vteřin před koncem druhé části šli domácí poprvé v utkání do vedení, když se poprvé za prosadil jiný hráč.

Vstup do třetí třetiny blanenským nevyšel, když hned ve druhé minutě inkasovali. Domácí hráč však branku slavil přespříliš a vysloužil si osobní trest. V následné přesilové hře blanenští opět udeřili, když se prosadil Suchomel. Utkání následně srovnal agilní Zukal, ovšem ani tato radost netrvala příliš dlouho, jelikož domácí ihned sebrali vedení na svoji stranu. V padesáté minutě domácí opět zvýšili na dvě branky, načež reagoval Kučera. Domácí však trestali otevřenou obranu blanenských, když přidali další dvě branky. Při hře bez brankáře si Atlas vypracoval několik šancí a půlminutu před koncem snížil Janík. Bohužel následně uzavřeli skóre domácí, když se trefili do prázdné branky.

Komentář trenéra Macha: Dnešní útkaní se neslo ve férovém duchu. První dvě třetiny jsme plnili to, co jsme si řekli. Ve třetí třetině se nám naše hra rozpadla a soupeř trestal naše chyby. V závěru jsme to ještě zkusili v šesti, ale brankový rozdíl už jsme nedohnali. Dnes nás v podstatě porazil jeden hráč. Z chyb se musíme do příštího zápasu poučit a doma zase na plno bodovat! Děkuji soupeři, rozhodčím a naši úžasným fanouškům! V Blansku je odveta naše! Jedeme dál! #atlas.ultras

V dalším utkání vyzve Atlas na domácím hřišti v sobotu 28. října TJ Sokol Jaroměř. Začátek utkání je v 19:30. Srdečně zveme všechny fanoušky blanenského florbalu.

FBC Došwich Milevsko – FBK Atlas Blansko 11:8 (2:3, 3:1, 6:4). Branky: 2x Suchomel, 2x Videman, 2x Zukal, Janík, Kučera.