Související zápasy

Ani na třetí pokus junioři neporazili Hodonín, i tak postupují do prvního koše

Již šestý turnaj 2. ligy juniorů hostil v Dubňanech Hodonín. Soupeři blanenského týmu tentokrát byly týmy Sokol Brno I EMKOCase GulliversB a domácí ŠSK ZŠ Očovská Hodonín.

V prvním utkání čekal blanenský tým soupeř z Brna. Od začátku se hrál opatrný florbal, nikdo nechtěl udělat chybu. Střelecky aktivnější byl brněnský tým, který však nedokázal trefovat branku. Úvodní zákrok zápasu si blanenský brankář Žabka připsal až v deváté minutě. V té době blanenský tým již dobýval branku Gullivers. O první přesný zásah se však postaral právě brněnský tým a v poslední minutě první části se ujal vedení. Druhá třetina přinesla stejný obrázek hry, přibylo však šancí. V 19. minutě Gullivers odskočili na rozdíl dvou branek. Ke konci druhé části blanenští zintenzivnili napadání a přineslo to kontaktní branku z hole Polácha. Do poslední části Atlas vletěl. Během 80 vteřin otočil třemi góly vývoj utkání. Po skvělém napadání se postupně prosadili Jeřábek, Kovařík a Navrátil. Po zbytek zápasu Blansko svůj náskok hlídalo, a i přes několik slibných šancí na obou stranách se již skóre neměnilo.

FBK Atlas Blansko – Sokol Brno I EMKOCase GulliversB 4:2 (0:1, 1:1, 3:0) Branky: Jeřábek, Kovařík, Navrátil O., Polách.

Utkání s Hodonínem bylo již tradičně v defenzivním stylu. V úvodu blanenský tým na soupeře vlétl a napadal jej, přineslo to několik nadějných šancí, ovšem ty ztroskotaly na hodonínském brankáři. Postupem času se hra uklidnila a oba týmy hrály především do dobře postavených obran. Úvodní branku vstřelil hodonínský tým až v 11. minutě druhé části, v oslabení se prosadil ze standardní situace. Následně se střídaly pasáže, kdy na míčku byl tým Hodonína s pasáží, kdy zápasu dominoval Atlas. Šest minut před koncem srovnal, po výborné nahrávce Ondřeje Navrátila, Jeřábek. Bohužel však Hodonín dokázal ihned reagovat. V závěrečné hře bez brankáře si blanenští vypracovali tři gólové šance, ovšem skvělý brankář domácích ochránil svoji svatyni. Následně jeden z hodonínských hráčů vysekl míček a uzavřel skóre přesnou trefou.

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín – FBK Atlas Blansko 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Branky: Jeřábek.

Komentář trenéra Janíka: Dnes spíše defenzivní zápasy, které moc často nevidíme. Občas jsme situace přehráli, občas by to chtělo více klidu. Dnes zachytali dobře brankáři, Honza Žabka nás několikrát výborně podržel. Nakonec nám jedna výhra stačí na postup do prvního koše, kam jsme od začátku směřovali. Těšíme se na souboje s novými týmy a počtvrté s Očovem.

Příští turnaj odehraje tým juniorů 11. prosince v brněnských Tuřanech. Soupeři budou Troopers a K1 Florbal Židenice.