Související zápasy

Domácí půda starším žákům nepřeje, ze tří zápasu vybojovali tři body

První lednová sobota přinesla domácí zápasy starších žáků. Díky dohrávce zápasu proti Aligators čekala na tým blanenských pořádná porce hned tří zápasů. Po zbytečné prohře z minulého turnaje tak blanenští hráli o setrvání ve druhém výkonnostním koši.

Do dohrávaného zápasu proti Aligators vstoupil Atlas lépe a šel do vedení již po čtyřiceti vteřinách. Zlepšená hra hostů však zapříčinila obrat ve skóre. Další obrat zařídili blanenští, kteří třemi rychlými góly otočili již na 4:2. Po několika zbytečných vyloučení se však Aligators opět dostali do hry a zápas dokázali srovnat. V samostatných nájezdech byli lepší domácí a brali bod navíc.

FBK Atlas Blansko – Aligators 5:4pn (1:2, 3:1, 0:1). Branky: 2x Králík, Baráth, Stloukal, rozhod. náj. Králík.

Druhý zápas byl naprosto odlišný. Dobře bránící týmy, které na sebe narazily, si nenechaly na hřišti ani centimetr místa. Skóre 1:0 pro Hodonín po první části byl jen důkaz, že se hraje do pevných obran. Po dlouhém obléhání dokázal blanenským tým zápas srovnat, když se prosadil Müller. Na blanenské padlo jakési uspokojení a hodonínští nemilosrdně trestali polevené ze strany Blanska – pět gólů v rozmezí šesti minut znamenalo pro blanenské již propastnou ztrátu pěti branek. Ve třetí třetině blanenský tým zlepšil svoji hru, dokázal soupeře přehrát, ovšem ten na každou vstřelenou branku Blanska reagoval a pohlídal si vítězství.

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín B – FBK Atlas Blansko 9:5 (1:0, 5:1, 3:4). Branky: 2x Kala O., Dosedla, Králík, Müller.

Vstup do třetího zápasu dne blanenským nevyšel. Rychle inkasovali a museli dotahovat ztrátu. Po úspěšném nájezdu Frýdka bylo srovnáno, ovšem tento stav vydržel jen 40 vteřin – hosté opět vedli. Následná smršť domácích zapříčinila otočení skóre a poměrně slušný náskok dvou branek. V úvodu druhé části zvýšil Králík již na 5:2 a vypadalo to na pohodový zápas, opak byl však pravdou a Dubňany dvakrát po sobě dokázali vstřelit dva rychlé góly a překlopit vedení na svoji stranu. Atraktivní zápas pokračoval po vyrovnání v přesilové hře. Dubňanský tým se však opět dostal do vedení, které na konci třetí třetiny dokázal vymazat Králík. Následné samostatné nájezdy bohužel přiřkli bod hostům.

FBK Atlas Blansko – F.A.T.R. Dubňany 7:8pn (4:2, 2:5, 1:0). Branky: 3x Kala O., 2x Králík, Frýdek, Stloukal.

Komentář trenéra Crly: První letošní turnaj hodnotím pozitivně. Věděli jsme, že nás čekají těžcí soupeři a malinko jsme se toho bál. Kluci však prokázali sílu a dokázali dvakrát dovést zápas do nájezdů. Proti Hodonínu zlepšení oproti minule, kdy nás totálně rozstříleli. Bohužel dostáváme stále mnoho zbytečných gólů, bez nich bychom si klidně mohli zahrát v prvním koši.

Příští turnaj odehrají starší žáci v neděli 21. ledna ve Znojmě. Soupeři jim budou týmy Florbal Hodonín B a Aligators.