Související zápasy

florbalový klub

Dorostenci podruhé bez bodu, nedařilo se ani mladším žákům

Tým dorostenců odehrál svá další utkání v sobotu 7. října v brněnských Tuřanech. Soupeři blanenských byly týmy Hornets Brno ZŠ Horní a Troopers Black. V neděli se na domácím hřišti představili mladší žáci, kteří vyzvali Bulldogs Brno Orange, Troopers Green a Sokol Brno I EMKOCase GulliversB.

V utkání dorostenců proti Hornets se v úvodní části hrál velice opatrný florbal. Ani jeden tým nechtěl inkasovat úvodní branku, a tak v první části žádná branka nepadla. Skóre otevřel blanenský Navrátil ve druhé minutě druhé části. Na jejím konci však brněnský tým překonal Chabiču v bráně Blanska a skóre srovnal. Vstup do třetí části Atlasu nevyšel, když ve třetí minutě inkasoval a musel dotahovat. Bohužel však, i přes závěrečný tlak, blanenský tým zápas nesrovnal.

Do zápasu s Troopers vstoupil Atlas přímo fantasticky. Čtyři rychlé góly a pohodlné vedení po první části však blanenské utlumil natolik, že nechali soupeře ve druhé části vyrovnat hru a bohužel také srovnat skóre utkání. Naděje blanenských na zisk bodů zničila první minuta třetí třetiny, když Atlas inkasoval tři branky. Blanenský tým se však nevzdal a několikrát se během závěrečné třetiny dokázal dostat na rozdíl dvou branek. Ani jednou však blanenští nesnížili na rozdíl jedné branky a zápas bohužel nedovedli do zdárného konce.

Hornets Brno ZŠ Horní – FBK Atlas Blansko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Branky: Navrátil.

FBK Atlas Blansko – TROOPERS Black 10:13 (4:0, 0:4, 6:9) Branky: 5x Nechuta, 2x Králík, Alexa, Navrátil, vlastní.

Mladší žáci doma hostili tři brněnské týmy. V úvodním utkání proti Bulldogs Brno Orange tahali blanenští za kratší konec po celou dobu utkání, dokázali si připsat čestný zásah. S Troopers byl zápas o něco vyrovnanější, ovšem i tento soupeř byl nad síly blanenského týmu. V závěrečném zápasu již blanenským docházely síly a podlehli soupeři i ve třetím zápase. Pro mnoho z hráčů to však byla první zkušenost s velkým hřištěm a chuť k florbalu v blanenských hráčích nechyběla.

FBK Atlas Blansko – Bulldogs Brno Orange 1:11

FBK Atlas Blansko – TROOPERS Green 2:8

FBK Atlas Blansko – Sokol Brno I EMKOCase GulliversB 3:12

V dalším turnaji se dorostenecký tým představí 4. listopadu ve Šlapanicích, kde se utkají s týmy K1 Florbal Židenice U17 a FBC Gepardi Brno. Mladší žáci vycestují 14. října k zápasu do Svitávky, kde se utkají s FBO Orel Boskovice, Trooeprs Green a FBC Gepardi Brno yellow.