Související zápasy

florbalový klub
48_20221219_155010.jpeg

Dva body ze dvou zápasů posunuly tým dorostenců do prvního koše

V sobotu 17. prosince se družstvo dorostenců představilo podruhé v Pohořelicích. Po šestibodovém prvním turnaji byla očekávání vysoká, v cestě však stály týmy Sokol Brno I EMKOCase GulliversB. A Hornets Brno ZŠ Horní.

Blanenský tým vstoupil do prvního utkání výborně. Z nařízeného trestného střílení se prosadil Lukáš Frýdek. Po zbytek první části však blanenský tým vypadl z tempa a třikrát inkasoval. Vstup do druhé části byl výborný, po nahrávce Kobylky se prosadil Jeřábek. Následně však brněnský tým opět odskočil. Na rozdíl jedné branky korigoval Alexa, ovšem GulliversB opět dokázali vstřelit gól. Poslední branku druhé části vstřelil Zemánek a snížil na rozdíl jediné branky. Opatrný florbal ve třetí třetině přinesl tři branky, nejdříve se prosadil brněnský tým, následně však přišly góly Holíka a Zemánka a srovnání na 6:6. I přes velký tlak v závěru utkání blanenský tým nedokázal zvítězit za plný počet bodů a šlo se do nájezdů. V samostatných nájezdech byl úspěšný pouze Lukáš Frýdek a zařídil, spolu s výborným brankářem Chabičem, bod navíc.

FBK Atlas BlanskoFlorbal Hodonín 7:6pn (1:3, 3:2, 2:1; 1:0). Branky: 2x Zemánek, Alexa, Frýdek, Holík, Jeřábek, rozhod. náj. Frýdek.

Utkání proti brněnským Hornets bylo již druhé v letošní sezóně, první nedopadlo pro blanenské příliš dobře – prohra 5:10. Úvod zápasu patřil právě Hornets, dva góly za prvních deset minut jim dalo pohodlný náskok. V první části však dokázal snížit Jeřábek. Druhá část začala opět lépe pro brněnské, když brankou odskočili na rozdíl dvou gólů. Atlas však po gólech Konečného a Holíka dokázal zápas vyrovnat a ve třetí části dokonce otočit, když se prosadili Nechuta s Frýdkem. Vše směřovalo k úspěšnému konci, když přišel výpadek a čtyři obdržené góly v rychlém sledu za sebou. Ani závěrečný tlak již se zápasem nic nesvedl.

Hornets Brno ZŠ Horní – FBK Atlas Blansko 7:5 (2:1, 1:2, 4:2). Branky: Frýdek, Holík, Jeřábek, Konečný, Nechuta.

Příští turnaj odehraje tým dorostenců 15. ledna v brněnských Tuřanech. Soupeři blanenských budou Hornets Brno ZŠ Horní a Bulldogs Brno Orange.