Související zápasy

florbalový klub
34_20221114_164527.jpg

Hala ve Svitávce mladším žákům nepřála, odváží dva body

V sobotu 12. listopadu hráli mladší žáci svůj další turnaj. Tentokrát jeli do nedaleké Svitávky, kde je čekali soupeři z Boskovic a Brna.

Úvodní zápas dne obstaral Atlas proti Boskovicím. Do okresního derby vstoupil blanenský tým vlažně. Domácí Boskovice na Atlas vlétly a dokázaly se dostat do vedení. Po aklimatizaci a přeřazení na vyšší rychlostní stupeň zahájil Atlas stíhací jízdu, kterou zdárně zvládl. Bohužel již nezbyl čas na dokonání obratu, a tak se oba týmy rozešly smírně – 3:3.

Ve druhém utkání blanenský tým čekal soupeř Troopers Green. Tento soupeř již Atlas v letošní sezoně porazil, a tak bylo o motivaci postaráno. Opatrný florbal z obou stran přinesl poměrně dost šancí, ovšem skvělými výkony se oba brankáři postarali o to, že zápas vítěze nepoznal.

Závěrečný zápas přinesl již čtvrtý duel s Gepardy. Všechny předešlé utkání přinesly dost branek, tudíž se očekávalo, že i tento zápas bude gólový. V zápase však dominoval brněnský tým, který dal Blansku velkou lekci v tom, jak se proměňují šance a uštědřil blanenským debakl. Celková zápasová bilance s Gepardy se tedy opět vyrovnala.

FBK Atlas Blansko FBO Orel Boskovice 3:3

FBK Atlas Blansko Troopers Green 2:2

FBK Atlas Blansko FBC Gepardi Brno yellow 4:15

Komentář trenéra Crly: Jeli jsme na turnaj pro výhry, nepovedlo se. Podruhé jsme přijeli bez našeho stálého brankáře, ale Dita, která již minule zachytala výtečně, opět podržela tým. Do příštího turnaje je dost času a tím pádem i prostoru ke zlepšení. Budeme si muset také promluvit o přístupu k utkáním, protože nemůžeme začínat až ve druhé půli.

Další turnaj odehrají mladší žáci 4. prosince v brněnské městské části Lesná. Soupeři našich žáků budou FBŠ Hummel Hattrick Brno Blue, TJ Sokol Letovice a FBC ZŠ Komenského Slavkov.