Související zápasy

florbalový klub

Jednu výhru ze svých turnajů získali mladší žáci, dorostenci a muži B

Prodloužený listopadový víkend byl ve znamení dvou domácích turnajů pro blanenské mládežníky. Jejich starší kolegové z B týmu zajížděli do nedalekých Letovic. Mladší žáci chtěli navázat na předchozí povedený turnaj, podobné to měl i tým dorostu, který si minule připsal první výhru. Muži po nepovedeném začátku chtějí zabrat a dotáhnout se na čelo tabulky.

Dorostenci byli prvním týmem, který se o víkendu představil. V úvodním utkání je čekal nebezpečný Hodonín. Opatrný úvod ukončil brankou právě hodonínský tým, ovšem Atlas rychle reagoval po spolupráci Navrátila s Alexou. Z kraje druhé části poslal blanenské do vedení Nechuta, ovšem hosté rychle zareagovali a srovnali. Nechutova třetina však pokračovala a blanenský snajpr se dokázal během druhé části prosadit ještě třikrát. Soupeř reagoval dvakrát z hole Labaje a snížil na rozdíl jediné branky. Ve třetí části uklidnil blanenské opět Nechuta a hodonínskému týmu se podařilo pouze snížit na konci utkání.

I ve druhém utkání šel do vedení soupeř. Blanenští však dokázali utkání srovnat a ve druhé části i překlopit na svoji stranu. Proti jednomu z prozatím nejlepších týmů se Atlas držel ve vedení až do třiatřicáté minuty, kdy Aligators srovnali. O další čtyři minuty později šel soupeř do vedení a Blansko se již nezmohlo na zdramatizování utkání.

FBK Atlas Blansko – ŠSK ZŠ Očovská Hodonín 6:5 (1:1, 4:3, 1:1) Branky: 5x Nechuta, Alexa.

FBK Atlas Blansko – Aligators U17 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) Branky: Navrátil, Nechuta.

Mladší žáci se v neděli také představili na domácím hřišti. Po minulém turnaji, ve kterém odvezli dvě cenné výhry bylo o motivaci postaráno. Cílem bylo udržet dobrou výkonnost a předvést co nejlepší výkony. I přes úvodní porážku se dokázali blanenští ve druhém zápase vzchopit a Aligators Green porazit. Následně však přišla další prohra s týmem ze Židenic.

FBK Atlas Blansko – FBO Orel Boskovice 1:7

FBK Atlas Blansko – Aligators Green 5:2

FBK Atlas Blansko –K1 Florbal Židenice U13 Black 2:7

V neděli své utkání odehrál také B tým. V Letovicích se v prvním utkání střetl proti VSK MZLU Brno. Brněnský tým v první části nejdříve vedl o dvě branky, ovšem zásluhou Navrátila a Holíka se stav vyrovnal. V dalším průběhu si VSK MZLU opět vypracovalo dvoubrankový náskok, ale ani to jim nestačilo. Ve skvělé poslední desetiminutovce se Atlas prosadil hned pětkrát a utkání otočil ve svůj prospěch.

Druhé utkání s domácím TJ Sokol se neslo v režii letovických. V úvodní části se domácí mužstvo prosadilo dvakrát, hororová byla především druhá třetina, kdy blanenská rezerva dostala lekci z produktivity. V pohledném utkání Atlasu absolutně nevyšlo zakončení a mírné pozitivum bylo prolomení střelecké impotence v poslední části, kdy se prosadil Foret s Frýdkem.

VSK MZLU Brno – FBK Atlas Blansko 4:7 (2:2, 1:0, 1:5) Branky: 2x Navrátil O., Foret, Holík, Hrazdíra, Koupý, Kunstmüller.

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Letovice 2:8 (0:2, 0:5, 2:1) Branky: Foret, Frýdek.

V příštích zápasech se nejdříve představí dorostenci, kteří 3. prosince v Brně vyzvou rezervy Hattricku Brno a Gullivers Brno. Mladší žáci budou zajíždět také do Brna, kde na Lesné vyzvou v sobotu 9. prosince FBC ZŠ Komenského Slavkov, Bulldogs Brno Orange a Hornets Brno ZŠ Horní. Mužský B tým se představí také 9. prosince v Adamově, kde je čeká domácí Sokol Adamov a Shooters Beta B.