Související zápasy

florbalový klub

Junioři a muži B zapsali na úvod roku jednu výhru

Hned první víkend kalendářního roku 2024 začal zápasy pro B tým mužů a juniory. Béčko se představilo v brněnských Tuřanech, kde jej čekaly týmy VSK VUT Florec Brno a FBC Sokol Ivanovice na Hané B. Juniory na domácím hřišti čekaly těžké zápasy. Nejdříve je před obědem vyzval tým z Otrokovic, následně se ve večerních hodinách střetli s ŠSK ZŠ Očovská Hodonín.

Vstup do prvního utkání juniorům nevyšel. V osmé minutě první části již prohrávali o tři branky a následně navíc museli čelit trestnému střílení. Skvělý Opletal však soupeře vychytal a zavelel ke zlepšenému výkonu blanenských. Zlepšená hra blanenských vyústila v korigující branku, když se prosadil Alexa. V polovině druhé části však Panthers opět odskočili na tříbrankový rozdíl a blanenská hra začala opět mírně váznout. Po několika nepřesnostech dokázali hosté odskočit až na pětibrankový rozdíl, který ve třetí třetině ještě navýšili.

Do druhého utkání šel blanenský Atlas odhodlán přerušit sérii pěti proher a zlepšit dojem před domácími fanoušky. Od úvodu se hrál spíše opatrný florbal, kde byla nouze o zajímavé situace. V polovině první části však blanenský tým měl možnost trestného střílení. Tuto možnost využil Ondřej Navrátil a poslal svůj tým do vedení. Ve druhé části se hra přiostřila, a to pramenilo ve vyloučení na obou stranách. Jednu z přesilovek využil Švarc a uklidnil blanenské. Sedm vteřin před druhou přestávkou se prosadil Polách a Blansko mělo pohodlné tříbrankové vedení. Hodonín sice dokázal rychle snížit, ale po trefě Konečného byl opět rozdíl tří branek. V průběhu třetí části se dvakrát prosadil Švarc a uzavřel hattrick.

FBK Atlas Blansko – Panthers Otrokovice 1:8 (0:3, 1:3, 0:2). Branka: Alexa.

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín – FBK Atlas Blansko 2:6 (0:1, 0:2, 2:3). Branky: 3x Švarc, Konečný, Navrátil O., Polách.

B tým chtěl navázat na své poslední představení a odvést si další dvě výhry. V úvodním zápase však narazil na dobře bránící Florec Brno. Nepříjemný soupeř využíval především chyb blanenských a trestal z brejkových situací. Blanenským se obranný val podařilo překonat až v polovině utkání, když už měl soupeř pohodlné tříbrankové vedení. I přes snahu blanenských si brněnský tým vedení pohlídal.

Utkání s rezervou Ivanovic bylo od začátku v režii Atlasu. Základní krok k vítězství přinesla první část, kde blanenský tým dominoval a vyhrál ji 4:1. Ve zbytku utkání vedení hlídal, postupně navyšoval, a nakonec v poklidném tempu zvítězil rozdílem pěti branek.

VSK VUT Florec Brno – FBK Atlas Blansko 7:4 (2:0, 2:2, 3:2). Branky: 2x Hrazdíra, Langr, Ševčík.

FBK Atlas Blansko – FBC Sokol Ivanovice na Hané B 9:4 (4:1, 3:2, 2:1). Branky: 2x Foret, 2x Kroutil, Frýdek, Hatala, Hrazdíra, Langr, Ševčík.