Související zápasy

Junioři a veteráni ukončili své sezóny výhrou

V sobotu 1. dubna se na domácím hřišti představil tým veteránů. Ve svých zápasech hostili Playmakers Prostějov a Florbal Holešov. O den později se představil tým juniorů, který odehrál své poslední letošní zápasy v brněnských Tuřanech. Soupeři jim byli Hornets Brno ZŠ Horní a Panthers Otrokovice. Díky baráži mužského týmu chybělo v sestavě juniorů několik staveních kamenů, i přes to dokázali důstojně zakončit sezónu.

Úvod zápasu s Hornets blanenským nevyšel, již po 128 vteřinách prohrávali o dvě branky. Na snížení v polovině první části z hole Vojtěcha Navrátila dokázali reagovat brněnští dvěma góly a po první části zaslouženě vedli. V úvodu části druhé dokázal snížit Jeřábek, ovšem následně již patřily veškeré změny skóre brněnským Hornets. Čtyři branky do konce druhé části a na světelné tabuli svítilo již skóre 2:8 z pohledu Atlasu. Otevřená hra blanenského týmu přinesla více šancí, ale také větší okna v obraně, které dokázali hráči Hornets trestat a navyšovat skóre.

FBK Atlas Blansko – Hornets Brno ZŠ Horní 2:13 (1:4, 1:4, 0:5) Branky: Jeřábek, Navrátil.

Druhý zápas přinesl opačný průběh. Blanenský tým poslal do vedení Jeřábek, na kterého zanedlouho navázal Kobylka. Otrokovický tým dokázal do první přestávky snížit. Gólově bohatou druhou část otevřel soupeř, když srovnal. Následně však dokázal vstřelit gól Nechuta a Atlas opět vedl. Na tři rychlé otrokovické góly dokázal dvakrát reagovat Müller a osmigólovou třetinu uzavřeli opět Panthers. S nepříznivým stavem se blanenští nehodlali smířit a ve třetí části rozpoutali gólový koncert. Nejdříve se druhým gólem v zápase prosadil Kobylka, následně také Jeřábek a hattrick uzavřel Müller. V posledních minutách, kdy otrokovický tým zkoušel hru v šesti, se prosadil Kovařík a poslední letošní gól juniorského týmu vsítil Jakub Müller.

Panthers OtrokoviceFBK Atlas Blansko 6:10 (1:2, 5:3, 0:5) Branky: 4x Müller, 2x Jeřábek, 2x Kobylka, Kovařík, Nechuta V.

V úvodním zápase veteránů se na branku čekalo více než třetinu. Velice ospalou první část oba týmy tak nějak protrpěly. Prostějov se prosadil při hře ve čtyřech a rozjel svůj brankostroj, když dokázal vstřelit hned pět branek v řadě. Za blanenské na konci třetiny dokázal reagovat Mikulášek a v přesilové hře Mášová. Po brance Vítka byl blanenský tým již na dostřel dvou branek a hru otevřel. Bohužel se však dostávali hráči Playmakers do brejků a nemilosrdně trestali.

FBC Playmakers ProstějovFBK Atlas Blansko 10:4 (0:0, 5:2, 5:2) Branky: 2x Mášová, Mikulášek, Vítek.

Vstup do druhého zápasu blanenským nevyšel, již ve druhé minutě Holešov vedl. Po zbytek první části se však hrála vyrovnaná partie. Stejně špatný vstup měli blanenští i do druhé části. Následně však svoji zlepšenou hrou dokázali veteráni zápas srovnat na 4:4. I ve třetí části se hrál vyrovnaný florbal, který byl tentokrát bez branek. Až tři minuty před koncem rozhodl zápas Chlup, který po nahrávce Kuchaře zajistil blanenským tři body.

FBK Atlas Blansko – Florbal Holešov 5:4 (0:1, 4:3, 1:0) Branky: Bezděk, Doležel, Charvát, Chlup, Kuchař.