Související zápasy

florbalový klub

Junioři vyšli poprvé v sezóně naprázdno

Poslední říjnovou neděli zajížděli junioři na další turnaj 2. ligy juniorů do Uherského Hradiště. Již před turnajem bylo jasné, že je potřeba alespoň jednou vyhrát, aby se tým posunul do prvního koše. V případě jiného výsledku bylo jasné setrvání ve druhém koši. V úvodním zápase se podruhé v sezóně utkali junioři Atlasu s ŠSK ZŠ Očovská Hodonín, ve druhém je čekal tým FBC Dragons.

První zápas proti Hodonínu byl od začátku opatrný. Oba týmy se k nějakým vyloženým šancím nedostaly. Hodonín byl o něco málo aktivnější, ovšem i Atlas měl své šance, které však nevyužil. Do vedení šli hráči Hodonína, kteří ve 20. minutě vstřelili první branku. Atlas zvyšoval tempo a dokázal Hodonín několikrát dobře zatlačit, bohužel však bez gólového efektu. Od začátku byla vidět na hokejkách blanenských smůla, která se postupně přetavila ve zmar, gól Atlasu souzen nebyl. V závěru zápasu se Hodonín dokázal dvakrát prosadit a ze zápasu odešel vítězně.

FBK Atlas Blansko – ŠSK ZŠ Očovská Hodonín 0:3 (0:0, 0:1,0:2).

Zápas proti Dragons byl odlišný. Od začátku se hrálo více aktivně a oba týmy chtěly zvítězit. Poměrně brzy šli kyjovští do vedení, na jejich trefu do přestávky reagoval Kovařík. Třetí branku utkání vstřelili opět hráči Dragons. Poměrně brzy vyrovnal Ondřej Navrátil, který následně nahrál Poláchovi na branku, která poslala Atlas do vedení. Třetí třetinu plnou zvratů začal tým z Kyjova aktivně, na Atlas vlétl a zaslouženě překlopil stav zápasu na svoji stranu – 4:3. Atlas nic nezabalil a třemi góly v rozmezí dvou minut a 10 vteřin otočil na 6:4. Tým Dragons si vzal oddechový čas, během kterého si řekli, jak dále v zápase pokračovat. Bohužel pro blanenské jim poměrně dobře vyšlo, co si řekli. Dva rychlé góly a srovnání na 6:6 byl zdvižený prst pro Blansko. 36 vteřin před koncem Dragons strhli vedení na svoji stranu a Atlas již nedokázal reagovat.

FBC Dragons – FBK Atlas Blansko 7:6 (1:1, 1:2, 5:3) Branky: 2x Navrátil O., Kobylka, Kovařík, Navrátil V., Polách.

Komentář vedoucího družstva Žabky: Předvedli jsme poměrně dobré výkony, ale bohužel chyběl nadhled a lepší řešení situací. Alespoň nějaký bod jsme si za dnešek zasloužili.

Příští turnaj odehraje tým juniorů 13. listopadu v Hodoníně. Soupeři blanenských bude Florbal Vsetín a Hattrick Brno B.