Související zápasy

Junioři ze Vsetína přivezli výhru, mladším žákům se na domácí půdě nedařilo

O uplynulém víkendu se z blanenských mládežnických týmů představily tři. Herní víkend odstartovali v sobotu mladší žáci, kteří doma hostili soupeře z Brna a Lanžhotu. Junioři se vydali na dalekou cestu na Valašsko, kde ve Vsetíně odehráli dva odlišné zápasy. V neděli pak hrála přípravka v Brně.

Junioři do Vsetína odjeli ve velice improvizované sestavě, která byla doplněna velkým množstvím dorostenců. V úvodním zápase s Židenicemi to však nebylo příliš znát, jelikož se hned v první minutě prosadil Langr. Brněnský tým dokázal sice zápas vyrovnat, ovšem do konce první třetiny se prosadili Holík s Konečným a uklidnili Atlasáky. Ve druhé části oba týmy připsaly dva přesné zásahy a blanenský Atlas svůj náskok kontroloval. V poslední části se blanenský tým prosadil hned třikrát a dokráčel tak k zasloužené výhře.

Druhé utkání proti prozatím vedoucímu celku Troopers bylo diametrálně odlišné. Atlas šel sice do vedení v sedmé minutě, jenže to nazlobilo brněnské a ti spustili svůj gólostroj. V první části se dokázali prosadit čtyřikrát. Dominance soupeře pokračovala i v dalším průběhu utkání a zaslouženě zvítězil.

K1 Florbal Židenice – FBK Atlas Blansko 3:8 (1:3, 2:2, 0:3) Branky: 2x Konečný, 2x Langr, Alexa, Holík, Jeřábek, Müller J.

TROOPERS – FBK Atlas Blansko 18:4 (4:1, 8:2, 6:1) Branky: 2x Nechuta, Hlaváček, Holík.

Mladší žáci na domácím hřišti v sobotu dopoledne vyzvali nejdříve Bulldogs Brno White. Soupeř byl v tomto zápase lepší a blanenští hráči bohužel nedokázali vstřelit žádnou branku. Ve druhém utkání proti TJ Sokol Lanžhot se již blanenští prosadili, bohužel na soupeře po houževnatém výkonu nestačili. Nejvyrovnanější zápas odehráli blanenští proti FBC Gepardi Brno yellow, se kterým se dlouho přetahovali o dominanci v zápase. Nakonec však brněnský tým prokázal více zkušeností a zvítězil.

FBK Atlas Blansko – Bulldogs Brno White 0:6

FBK Atlas Blansko – TJ Sokol Lanžhot 2:7

FBK Atlas Blansko – FBC Gepardi Brno yellow 2:4

Juniory čeká dlouhá pauza, jelikož své další utkání odehrají až 2. března v Pohořelicích. Mladší žáci se představí o týden dříve v brněnských Tuřanech.