Související zápasy

florbalový klub
63_20230206_153146.jpg

Juniorský tým domácí vystoupení zvládl a připsal si dvě výhry

V dalším, již desátém, turnaji juniorů se blanenský tým představil opět na domácím hřišti. Soupeři jim tentokrát byly týmy Sokol I Brno EMKOCase GulliversB a Troopers.

Utkání s týmem GulliversB bylo od začátku aktivní, blanenský tým měl více míček na svých holích a diktoval tempo hry. V úvodní třetině branka nepadla a skóre otevřel až Konečný, na kterého bleskově navázal Lang a blanenský Atlas vedl o dvě branky. Patřičné zklidnění hry se okamžitě projevilo a domácí hráli s lehkostí. Ve třetí části proměnil Atlas přesilovou hru, když Švarc krásně vymetl všechny pavučiny v brněnské brance. Brněnský tým sice začal blanenské tlačit, ovšem skvělé bloky a výborný Opletal zapříčinili, že se GulliversB nepodařilo vstřelit žádný gól. Naopak za domácí se dvakrát prosadil Jeřábek a určil konečné skóre utkání.

Sokol Brni I EMKOCase GulliversB – FBK Atlas Blansko 0:5 (0:0, 0:2, 0:3) Branky: 2x Jeřábek, Konečný, Langr, Švarc.

Druhé utkání přineslo vyrovnanou bitvu s týmem Troopers. Od začátku se hrál atraktivní florbal, s poměrně vysokým tempem. Oba týmy skvěle bránily a blokovaly střely soupeře. První branku utkání zařídil blanenský Jeřábek, jenž se protáhl u mantinelu okolo obránce a chladnokrevně zavěsil. Stejný hráč ve druhé části skóre navýšil. V úvodu třetí části dokázal brněnský tým snížit, ovšem bleskově reagoval Vojtěch Navrátil, jehož nahození skončilo až v bráně. V následné přesilové hře Blanska došlo k nedorozumění a tým Troopers opět snížil. Blanenský tým dostal výhodu přesilové hry ještě jednou a tentokrát ji úspěšně využil střelou ze vzduchu Ondřej Navrátil. Závěrečný tlak Troopers, ani hra v šesti již skóre nezměnila.

FBK Atlas Blansko – TROOPERS 4:2 (1:0, 1:0, 2:2) Branky: 2x Jeřábek, Navrátil O., Navrátil V.

Komentář trenéra Janíka: Atraktivní florbal v obou zápasech, jsem rád, že jsme se takto dokázali prezentovat před domácími fanoušky. Výtečná obrana včetně brankáře nám zajistila šest bodů. Malinko mrzí, že ve druhém koši zůstáváme, ale věřím, že poslední zápasy v sezóně odmakáme stejně jako dnešní.


Příští turnaj odehraje tým juniorů 5. března v brněnských Tuřanech. Soupeři jim budou týmy FBC Gepardi Brno a Florbal Vsetín.

Související odkazy