Související zápasy

florbalový klub
87_20230424_154232.jpeg

Mladší žáci i muži B zvládli zvítězit

V nedělí 23. dubna se na domácím hřišti představil tým mladších žáků. Nejdříve v okresním derby vyzval blanenský tým Boskovice, následně je čekalo utkání s Hornets Brno ZŠ Horní. Již v sobotu 22. dubna odehrál své poslední zápasy ročníku 2022/2023 tým mužů B. V Adamově je čekala rezerva Letovic a Florec Brno.

V úvodním utkání turnaje čekaly na domácí hráče Boskovice. Zápas v úvodu přinesl vlažné tempo obou týmů. Jak přibýval odehraný čas, také přibylo osobních soubojů, mnohdy tvrdých, ale v rámci fair play. Fyzicky těžký zápas dokázal blanenský tým zlomit a vytvořit si rozhodující náskok. Ke konci zápasu však přišlo polevení, které dokázaly Boskovice využít a zápas zdramatizovat. Atlas však vítězství uhájil.

Druhé utkání odehráli domácí hráči proti brněnskému soupeři. Hornets, kteří odehráli dvě utkání po sobě, nechytili úvod utkání. Blanenský tým byl hned od začátku důsledný a dobře využíval zaváhání brněnských. Postupem času Atlas branky přidával a snažil se především kontrolovat míček i průběh zápasu. V pohodovém tempu dokázal blanenský Atlas dovést utkání ke zdárnému konci.

FBK Atlas Blansko FBO Orel Boskovice 9:7

FBK Atlas Blansko Hornets Brno ZŠ Horní 9:4

Komentář trenéra Crly: Předposlední turnaj sezóny a my ho hráli před skvělou domácí kulisou, s výsledky jsem spokojený. V políčku obdržených branek mohlo teda být daleko menší číslo. Rád bych také vyzdvihl výkon našich dvou nováčků, co se s prvním turnajem poprali víc než dobře, konkrétně skvěle chytajícího Dana Hudce, který nás v několika situacích opravdu podržel a také nesmím zapomenout na Robina Novotného, který při svém debutu zaznamenal hattrick.

Mužská rezerva se v Adamově představila na svém posledním turnaji. V úvodním utkání dokázal přetlačit blanenský tým letovické béčko, kdy se v utkání prosadili postupně Opletal, Kovařík, Janík a Kolmačka. Skvěle chytající Malík dokázal letovické střelce po většinu zápasu vychytat. První inkasovanou branku si připsal až pět minut před koncem. I přes letovický tlak v šesti hráčích v poli dokázal blanenský Atlas výhru uhájit.

Druhé utkání s týmem Florec Brno bylo jiné, blanenský tým chtěl rozhodnout co nejdříve, ovšem většinou ztroskotal na dobře chytajícím brankáři brněnského týmu. Skóre otevřel Opletal po nahrávce Janíka, následně však blanenští nedali několik slibných šancí a Florec vývoj utkání otočil. Ve třetí části však během jedné minuty otočil skóre dvěma góly Ondřej Navrátil a vítěznou pojistku přidal Kovařík. Brněnští dokázali pouze snížit.

FBK Atlas Blansko TJ Sokol Letovice B 4:2. Branky: Janík, Kolmačka, Kovařík, Opletal.

FBK Atlas Blansko Florec Brno 4:3. Branky: 2x Navrátil, Kovařík, Opletal.